• Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp

#1 Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez sylwa76 5 lutego 2014, 09:56
Witam, już chyba każdy się przekonał że oryginalny soft do w/w sprzętów to bubel, tylko podgląd i żadnego sterowania a do tego kilka błędów, choćby w samej transmisji przy ściąganiu profili itp. Jestem w trakcie pisania nowego softu (dla wszystkich urządzeń tego typu opartych na PC410 oraz PC 900) w którym profil i wszystkie parametry (wg. potrzeby) będzie można modyfikować w trakcie trwania cyklu, dodatkowo sterowanie podgrzewaczem będzie można (w pewnym stopniu) kontrolować gdy np. podgrzewacz rozgrzeje nam dużo szybciej płytę niż profil będzie realizowany itp. Zarządzanie profilami będzie się odbywało w bardziej przejrzysty sposób (zwizualizowany na wykresie) a kroki profilu będą śledzone online. Czekam na sugestie oraz inne pomysły które można by było zaimplementować w sofcik.

Sofcik jest w fazie rozwojowej, wersja beta za tydzień

Dodaję pierwszego screena.

Obrazek

A tu chyba finalny

Obrazek

oraz wesja 1.8.2 RC, 01.03.2014


wersja 2.1 RC, 10.03.2014

- usunięto efekt "freeze" podczas pracy
- dodano kopiuj/wklej
- poprawiono autoskalowanie przy zmianie dpi fontow.
- dodano automatyczne sterowanie dołem, proszę potestować - ja przy testach wstęnie ustawiłem dół x= +7 st i było przyzwoicie tzn. zauważalny efekt dwell time (jak już to ruszy w drugiej zakładce dodam parametry P,I,D,Time gain dla dołu i góry oraz wszystkie pozostałe które można zmieniać po rs'ie)
- dodano włączenie/wyłączenie wizualizacji termopar
- wszystkie komunikaty błędów i info spolszczone
- dodano odczyt Profil-SetPoint w górnym pasku
- wszystkie zmienione parametry są zaznaczone
- przywrócenie do domyślnych po zatrzymaniu "Stop"


wersja 2.2 RC, 11.03.2014

- dodano wizualizację Set Point na wykresie
- dodano helpa w postaci ToolTip
- zablokowano selekcję promiennika w przypadku pracy automatycznej dolnego (tylko gdy pracuje góra mamy info o setpoint)
PSoft Rework v 2.2 RC full.rar


wersja 2.2.1, 13.03.2014

- dodano zapis profili
- poprawiono autosize
- zablokowano wybrane funkcje podczas uruchomionego profilu
PSoft Rework v 2.2.1 full.rar



wersja 2.2.2, 16.03.2014

- zapisuje ostatnie ustawienia rozmiaru okna
- zapisuje watość Auto dolnego podgrzewacza dla każdego profilu
edit: 17.03.2014
Narazie wersja bez zgodności UK
PSoft Rework v 2.2.2 full.rar


edit:18.03.2014

-UK ready
PSoft Rework v 2.2.3 full.rar



wersja 2.3 RTM, 22.03.2014

- poprawka aktywacji alarmu na początku profilu.
PSoft Rework v 2.3 RTM.rar


!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! MIŁEJ ZABAWY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

wersja 2.3.1, 24.04.2014

Na życzenie kolegów z poza granic / special at the request of colleagues from abroad

- dodano ToolTip w języku Angielskim / add Tooltip in English
- dodano krótkiego helpa /add short Help

PSoft Rework v 2.3.1.rar




Musisz być zalogowany, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez Google Adsense [BOT] 5 lutego 2014, 09:56

#2 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez Emios 5 lutego 2014, 23:09
Czy jest jakaś szansa na kalibrację termopar (ACHI) ?

#3 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez sylwa76 6 lutego 2014, 01:51
Jest tylko możliwość ofsetu (nie mylić z kalibracją), lecz tylko z poziomu sterownika, kalibracja to już inna bajka (na poziomie produkcji).

#4 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez raddeon 6 lutego 2014, 12:51
Witam mam dwa pytania, czemu Polak pisze soft w języku angielskim i jak Kolega zna dokładnie sterownik PC410 względem kalibracji mógłby się tym podzielić bo dołączona przez producenta instrukcja jest dla mnie niezrozumiała.

#5 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez sylwa76 6 lutego 2014, 16:31
Ad.1 Soft w języku angielskim dlatego iż udostępniony będzie także na forum zagranicznym a konkretnie BGAMODS. Dla przeciętnego Polaka kilka słówek po angielsku nie zrobi różnicy czego nie powiem o użytkownikach z wyspy:-).

Ad.2 Całą wiedzą na temat tego sterownika podzielę się w osobnym wątku po ukończeniu softu żeby nie mieszać tematów.

#6 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez Vogelek23 7 lutego 2014, 08:10
raddeon napisał(a):Witam mam dwa pytania, czemu Polak pisze soft w języku angielskim
Prócz tego, co napisał autor wątku - może Kolega "raddeon" jeszcze nie zauważył, ale także na naszym forum jest wielu użytkowników niepolskojęzycznych.

Pytanie do autora - czy przewiduje Kolega implementację więcej niż jednego języka, na przykład w postaci możliwości wyboru języka aplikacji w stosownym podmenu?

#7 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez sylwa76 8 lutego 2014, 20:44
Oczywiście, już sugestia kolegi "raddeon" uruchomiła ową myśl implementacji multilanguage, lecz pozwolą Panowie, że najpierw aplikacja zostanie konkretnie przetestowana, a potem dorobimy brakujące elementy.

Dołączam finalny interfejs (screen), przetestuję i wrzucę na forum.

Obrazek

#8 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez delp 11 lutego 2014, 20:41
Jeśli Twój soft obsługuje PC410, czy jest możliwość dodania wyłączenia stacji po przekroczeniu danej temperatury, niezależnie czy proces został zakończony.

#9 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez sylwa76 11 lutego 2014, 23:32
Tak, niezły pomysł i zaraz zostanie dodany, proszę o więcej propozycji dopóki jestem na etapie otwartego żródła, bo potem już jest ciężej coś wsadzać między wiersze.

P.S.
Info dla Pana "raddeon"
Zaimplementowany został multilanguage (Polski, Angielski, Niemecki, Rosyjski, Hiszpański).

#10 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez sylwa76 14 lutego 2014, 01:00
Niestety miałem troszeczkę dodatkowej pracy i nie mogłem przetestować osobiście softu ze sterownikiem więc proszę ew. testerów o wyrozumiałość oraz proszę o zapisanie profili w sofcie oryginalnym (gdyby coś nie tak).
Wszelkie wskazówki konfiguracji kontrolera w pliku "readme"

Program nie ma prawa nic uszkodzić lecz ubezpieczę się w klauzulę " nie biorę odpowiedzialności za działanie programu ,robicie to na własna odpowiedzialność". Chodzi tylko o utratę profili w przypadku kiedy najpierw zostaną wysłane do kontrolera a nie odwrotnie.

W programie nazwy profili są domyślne i nazwy mozna zmieniać używając na koniec "save" lub w przypadku edycji wszystkich profili "save all"

"Hot update" służy do zmiany w trakcie trwania profilu tymczasowo( bez trawłej znmiany) dowolnego parametru.

"Power Bottom Heater" służy do regulacji "mocy" dolnej grzałki (sami na live'a zobaczycie jak to działa) musi być poprawnie ustawiony parametr out2 na "AL HI"

"Critical temperature" wylącza maszynę po przekroczeniu ustawionej temperatury niezależnie od stanu procesu.

Życzę miłej zabawy i czekam na pierwsze opinie.




Przypomniało mi się że działają tylko języki EN i PL jak by ktoś był biegły w pozostałych to prośiłbym o edycję pliku "language.ini"

Z góry dziiękuję.

-- Dodano: piątek, 14 lut 2014, 02:24 --




Jeszcze jedno, zamysł był taki że dolny podgrzewacz po skonczeniu profilu trzeba wyłączyć ręcznie przyciskiem "stop" w celu np. sciągnięcia resztek cyny z płyty, lecz mogę to zmienić (tak żeby wyłaczył się wraz z końcem cyklu).

Znalazłem dwa błędy:
- podczas pobierania profili ze sterownika pobierało za kazdym razem pierwszy (teraz oki)
- wyłączenie po skonćzeniu procesu dolnego podgrzewacza (teraz pyta czy wyłączyć)




Plik przetestowany w 95%, jak na razie wszytko działa, dodaję najnowszą wersję w wersji 1.3.1

PSoft Rewor v1.3.1.rar


Kilka poprawek kosmetycznych plus dodatkowa funkcja która przełącza podgrzewacz dolny na max mocy po przekroczeniu zadanej temperatury, działa tylko w przypadku kiedy moc była ustawiona oczywiście na niższą wartość.

PSoft Rewor v1.4.0.rar


Poprawka transmisji do kontrolera

PSoft Rework v1.4.1.rar


Dodano odczyt drugiej termopary np dla "Honton HT R390"

PSoft Rework v1.5.0.rar


Aby wykres dla temperatury 2 wskazywał wartości dolnego podgrzewacza(termopary) trzeba zmostkować (nie wypinając z rexa) termoparę z wejściem "IN2" w PC410 pamiętając o biegunach, najnowszy soft obsługuje już dwie.

Czekam na jakiekolwiek opinie bo widzę że forum martwe :-) !!!



Musisz być zalogowany, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

#11 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez marioj77 21 lutego 2014, 12:35
Chętnie dołączę do testerów programu i zgłoszę swoje uwagi.
1. program nie pamięta ustawień języka, co by nie robić to przy starcie uruchamia się angielski
2. przy próbie pobierania profilu ze stacji wywala się z komunikatem: wystąpił nieobsługiwany wyjątek .... wartość 86 nie jest prawidłową wartością dla 'Value'.
To dotyczy wersji 1.5.0 - 1.3.1 ma błędy ale działa.

A co do wersji 1.3.1 to brakuje możliwości zapisania własnego profilu, pobieram profil ze stacji, klikam zapisz i przywraca z powrotem wartości domyślne zapisanego profilu.
Przydałby się również alarm dźwiękowy ustawiany na określoną temperaturę.

#12 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez sylwa76 22 lutego 2014, 10:54
marioj77 napisał(a):Chętnie dołączę do testerów programu i zgłoszę swoje uwagi.
1. program nie pamięta ustawień języka, co by nie robić to przy starcie uruchamia się angielski
2. przy próbie pobierania profilu ze stacji wywala się z komunikatem: wystąpił nieobsługiwany wyjątek .... wartość 86 nie jest prawidłową wartością dla 'Value'.
To dotyczy wersji 1.5.0 - 1.3.1 ma błędy ale działa.

A co do wersji 1.3.1 to brakuje możliwości zapisania własnego profilu, pobieram profil ze stacji, klikam zapisz i przywraca z powrotem wartości domyślne zapisanego profilu.
Przydałby się również alarm dźwiękowy ustawiany na określoną temperaturę.



Jest popraweczka :-)

- teraz wszystko zapisuje w automacie
- automatycznie przełącza sterownik na wybrany profil przy starcie
- pamięta nastawy language

Dźwięk dorobie w następnej wersji.

PSoft Rework v1.5.1.rar


Wersja z alarmem dźwiękowym.

PSoft Rework v1.6.0.rar




Musisz być zalogowany, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

#13 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez marioj77 24 lutego 2014, 10:04
Wersja 1.6.0
Obrazek
Po kliknięciu na kontynuuj program działa.
Pobieranie profilu działa, zapis profilu nie, po kliknięciu na "zapisz" program przywraca wszystkie domyślne parametry profilu.
Próba pobrania wszystkich profili ze stacji kończy się wywaleniem programu:
Obrazek

Jeszcze sugestie:
przydałoby się aby były 2 przyciski stop - jeden, który wyłącza tylko górę a drugi który wyłącza również dół.

I pytanie:
Czy po wpisaniu własnych wartości w profil i wystartowaniu profilu stacja będzie realizować swój wpisany profil czy ten z programu?

I jeszcze jedna rzecz: wykres. Po wczytaniu mojego profilu wykres pozostaje i tak z wartościami domyślnymi profilu więc mój przebieg profilu nijak się ma do wykresu.

#14 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez sq5huh 24 lutego 2014, 16:00
Wersja 1.6.0
Przy ustawieniach komunikacji 19200 (w komputerze i na sterowniku) brak komunikacji
Przy ustawieniach 9600 komunikacja jest (profile schodzą z kontrolera) ale po starcie profilu z poziomu programu po chwili następuje zawieszenie programu bez żadnych komunikatów (po prostu nie reaguje na nic, nie odświeża, nie podaje temperatury, zatrzymuje się zegarek).

W obydwu przypadkach komunikacji domyślne databit z 7 na 8 zmieniam inaczej brak komunikacji na obydwu prędkościach.

W ustawieniach swojego PC410 nie mogę znaleźć zalecanego ustawienia "Output2: al Hi" podpowie ktoś gdzie to się ustawia?

#15 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez sylwa76 24 lutego 2014, 21:39
marioj77 napisał(a):Wersja 1.6.0
Obrazek
Po kliknięciu na kontynuuj program działa.
Pobieranie profilu działa, zapis profilu nie, po kliknięciu na "zapisz" program przywraca wszystkie domyślne parametry profilu.
Próba pobrania wszystkich profili ze stacji kończy się wywaleniem programu:
Obrazek

Jeszcze sugestie:
przydałoby się aby były 2 przyciski stop - jeden, który wyłącza tylko górę a drugi który wyłącza również dół.

I pytanie:
Czy po wpisaniu własnych wartości w profil i wystartowaniu profilu stacja będzie realizować swój wpisany profil czy ten z programu?

I jeszcze jedna rzecz: wykres. Po wczytaniu mojego profilu wykres pozostaje i tak z wartościami domyślnymi profilu więc mój przebieg profilu nijak się ma do wykresu.


Proszę przetestować poniższą wersję , juz powinno byc wszystko oki.

Drugi przycisk stop jest zbędny ponieważ po zakonczeniu profilu program pyta czy zatrzymać dolny podgrzewacz i czeka dopuki nie wcisniemy "OK"

Tym razem testowane live i nie zauważyłem problemów - ale...

PSoft Rework v1.6.1.rar


-- Dodano: poniedziałek, 24 lut 2014, 21:42 --

sq5huh napisał(a):Wersja 1.6.0
Przy ustawieniach komunikacji 19200 (w komputerze i na sterowniku) brak komunikacji
Przy ustawieniach 9600 komunikacja jest (profile schodzą z kontrolera) ale po starcie profilu z poziomu programu po chwili następuje zawieszenie programu bez żadnych komunikatów (po prostu nie reaguje na nic, nie odświeża, nie podaje temperatury, zatrzymuje się zegarek).

W obydwu przypadkach komunikacji domyślne databit z 7 na 8 zmieniam inaczej brak komunikacji na obydwu prędkościach.

W ustawieniach swojego PC410 nie mogę znaleźć zalecanego ustawienia "Output2: al Hi" podpowie ktoś gdzie to się ustawia?


Databit musi być na 7, proszę testować wersje 1.6.1

W lokalizacji docelowej jest plik "error.log" proszę podesłać na priv.

-- Dodano: poniedziałek, 24 lut 2014, 21:46 --

Wyjaśnienie dla wszystkich , wszelkie zmiany parametrów w tabeli muszą być potwierdzone przyciskiem zapisz inaczej graficzny wykres nie zostanie zaktualizowany.



Musisz być zalogowany, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

#16 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez marioj77 25 lutego 2014, 09:26
Wersja 1.6.1 u mnie nie działa wcale (w sensie totalny brak komunikacji). Po uruchomieniu mam:
Obrazek

Język na sztywno angielski, port com ustawiony na com2, komunikacji ze sterownikiem brak mimo zmiany portu na com1.
Jak będzie działał to mogę zgłaszać sugestię ale z tego co widzę nie ma możliwości zapisania własnego profilu z własną nazwą - nazwy są ustawione na sztywno.

#17 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez sq5huh 25 lutego 2014, 11:31
U mnie przy 1.6.1 to samo - też brak komunikacji.
Ustawienia COM na sztywno zdefiniowane, więc dla testu podmieniłem numer portu w interfejsie USB-COM ale nie pomogło.
Widze że pojawiła sie labelka do kontroli stanu portu (open / close). Przy próbie otwarcia portu z menu programu stan labelki się nie zmienia, komunikacji brak z maszyną.

W katalogu instalacji programu error.log nie generuje się.

#18 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez sylwa76 25 lutego 2014, 12:38
marioj77 napisał(a):Wersja 1.6.1 u mnie nie działa wcale (w sensie totalny brak komunikacji). Po uruchomieniu mam:
Obrazek

Język na sztywno angielski, port com ustawiony na com2, komunikacji ze sterownikiem brak mimo zmiany portu na com1.
Jak będzie działał to mogę zgłaszać sugestię ale z tego co widzę nie ma możliwości zapisania własnego profilu z własną nazwą - nazwy są ustawione na sztywno.

PSoft Rework v1.6.2.rar




Musisz być zalogowany, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

#19 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez marioj77 25 lutego 2014, 12:57
Teraz program uruchamia się bez błędu, jest po polsku ale nie pobiera mi w ogóle profilu. Tzn. pasek postępu jest ale wartości pozostają cały czas te same.
Zapis profilu dalej nie działa, zmieniam jakąś wartość albo nazwę profilu, klikam zapisz i wszystko wraca do starej wartości domyślnej.
Klikam na start profilu i nic, zaświeca mi się power bottom ale stacja nie reaguje.
Więcej nie sprawdzę skoro mi nie działa :)

U Ciebie zapisywanie profilu widać działało bo są profile NOWA NAZWA, MOJA NOWA NAZWA i zapis profilu - skoro już robisz zapis profilu pod własną nazwą to daj możliwość usunięcia profilu.
A i jeszcze jedno, profile ściągane zbiorczo ze stacji powinny wpisywać się jako nowe a nie zastępować obecne (u mnie nie następuje co prawda żadna zmiana parametrów poszczególnych profili w trakcie pobierania ale program przełącza się na kolejny dostępny w trakcie pobierania - jeśli natworzę sobie profili w programie to import ze stacji mi je nadpisze).

#20 Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez sylwa76 25 lutego 2014, 13:13
Parametry w sterowniku muszą być następujące:

Addr: 0.1
bAud: 19.2
ALo2: HiAL

Parametry programu:
portname: com"X" - aktualnie uzywany do połączeniaz maszyną
budrate: 19200
databit: 7
parity: even
stopbit: 1

Profile swoje można zachować kopiując z lokalizacji docelowej plik "Profile.ini" i wklejać do nowo zainstalowanej wersji, da to w przyszłości możliwość prostej wymiany między sobą.
W następnym etapie bedzie zażądzanie więcej jak jedną paczką.



!!!Wprzypadku problemów bardzo proszę o logi!!!
!!!Program oryginalny musi być zamknięty!!!

-- Dodano: wtorek, 25 lut 2014, 13:20 --

marioj77 napisał(a):A i jeszcze jedno, profile ściągane zbiorczo ze stacji powinny wpisywać się jako nowe a nie zastępować obecne (u mnie nie następuje co prawda żadna zmiana parametrów poszczególnych profili w trakcie pobierania ale program przełącza się na kolejny dostępny w trakcie pobierania - jeśli natworzę sobie profili w programie to import ze stacji mi je nadpisze).


To używaj funkcji "Pojedyńczy profil "i pobierze aktualnie ustawiony"

Re: Nowy Soft dla ACHI, SCOTLE, LY, BAUER itp


przez Google Adsense [BOT] 25 lutego 2014, 13:13

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.