English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du)
  • Nintendo Switch - nie włącza się oraz dobór kondensatorów

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Nintendo Switch - nie włącza się oraz dobór kondensatorów


przez Ricc3 5 stycznia 2021, 14:08
Witam

Na wstępie mam nadzieję że to dobry dział - choć może zahaczać bardzo o początki rozwojowe.. Ale do rzeczy..

Wy lutowywałem sobie układ oznaczony na zdjęciu "X" i przez przypadek z zdmuchnąłem sobie "kondensatory" :| te co znalazłem ułożyłem tak jak były po wielkości a w efekcie końcowym i tak brakuje mi z czterech (jednego takiego małego brązowego i trzech czarnych) ich wielkość to chyba 0402 lecz mogę się mylić ale nie o tym..

1. Jeśli wlutowałem źle kondensory tzw pod względem parametrów (wielkość / napięcie) są w złych miejscach to co może się stać ?

2. Te małe czarne "kondensatory" to może być rzeczywiście kondensator czy jakiś filtr ?

3. Jak mogę zmierzyć "kondensatory" ? Bo przeglądając do kupienia widzę że są o różnej pojemności i voltarzu

4. Czy kondensator powinien - jak jest wlutowany - w teście diody po przyłożeniu po jednej i po drugiej stronie jego piszczeć ? Czy to kwestia konstrukcji całego układu ?

Okolice w których sobie wydmuchałem je to okolica chyba przetwornicy głównego zasilania z tego co się orientuje.. Nigdzie nie mogę znaleźć schematu czy jakiś informacji. Jedynie na co wpadłem to ewentualnie pomierzyć te znajdujące się w koło / te które zostały i pod tym kątem dokupić resztę - lecz pacz punkt trzeci.

Tak że dziękuję za uwagę jak i wszelką pomoc czy informację.
Pozdrawiam - P

P.S.
Na żółto zaznaczone kondensatory który zostały zdmuchnięte ale ich położenie odtworzyłem po wielkości. Fioletowe to te których mi brakuje, a na czerwono układ który chciałem wy lutować.

Obrazek

Re: Nintendo Switch - nie włącza się oraz dobór kondensatorów


przez Google Adsense [BOT] 5 stycznia 2021, 14:08

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
cron