• Nie można formatować pendrive'ów i kart pamięci.

#1 Nie można formatować pendrive'ów i kart pamięci.


przez tofal 4 listopada 2018, 14:18
Witam
System Windows 10 Pro.
Dlaczego nie można sformatować karty pamięci i pendrive'a (używałem kilku pendrive'ów różnych firm i każdy nie da się sformatować, więc to chyba problem z systemem).
Wyskakuje komunikat:
System Windows nie był w stanie dokończyć formatowania lub programem SDFormatter zawsze działało bez problemu formatowanie tym programem, a teraz wyskakuje komunikat:
The memory Card is write-protected. Please release the write protect switch.
A programem EaseUS Partition Master i wbudowanym w system Windows 10 programem do zarządzania partycjami da się zmienić literę dysku i formatować też.
Patrzyłem na innym komputerze z nowo zainstalowanym systemem i działa formatowanie bez problemu.
Już próbowałem kilkunastu sposobów z google, youtube i nie da się formatować dalej.
Pozostaje tylko system nowy wgrać.

Re: Nie można formatować pendrive'ów i kart pamięci.


przez Google Adsense [BOT] 4 listopada 2018, 14:18

#2 Re: Nie można formatować pendrive'ów i kart pamięci.


przez Vogelek23 4 listopada 2018, 17:05
Przygotuj sobie wersję Live dowolnego systemu operacyjnego (Windows, Linux - choć najlepszy byłby Windows 10 Pro) i uruchom komputer na tym systemie. Następnie sprawdź, czy można sformatować nośniki, które nie dawały się formatować na tym komputerze. Jeśli tak, system operacyjny masz do przeinstalowania/naprawy.

Re: Nie można formatować pendrive'ów i kart pamięci.


przez Google Adsense [BOT] 4 listopada 2018, 17:05

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.