• Naprawa zawiasów

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

1. W tym dziale zamieszczamy wszystko, z czego można się pośmiać - dowcipy, rysunki, zdjęcia, linki itd.
2. Pośmiać się - to nie znaczy naśmiewać się ani wyszydzać. Pamiętajmy zatem o godności drugiego człowieka.
3. Zabronione jest zamieszczanie jakichkolwiek danych osobowych/firmowych (z tego nie da rady się pośmiać), a także reklamy (w tym kryptoreklamy).
4. Staramy siem pisadź poprawnom polrzczyznom ;)
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Re: Naprawa zawiasów


przez Google Adsense [BOT] 14 stycznia 2012, 23:48

#2 Re: Naprawa zawiasów


przez arvika 14 stycznia 2012, 23:50
Własnie mi czegoś brakowało na serwisie... Teraz już wiem że spawarki :D

#3 Re: Naprawa zawiasów


przez demeo 15 stycznia 2012, 00:02
Tak na żywym laptopie to bałbym się spawać. Do tego przydałby się jakiś stół teowy lub coś podobnego i obowiązkowo wymontowanie zawiasu.

--
Pozdrawiam,
demeo

#4 Re: Naprawa zawiasów


przez pijan4 15 stycznia 2012, 00:05
Witam

A jak koledzy sobie radzą np. z naprawą acerów z serii 9300,7000 itp i ułamanymi prowadnicami i nie tylko?. Jedna prowadnica 100zł lub w ogóle niedostępna, więc aby obniżyć koszta naprawy tylko pozostaje spawanie. Inna sprawa że należy elementy spawane wymontować z laptopa.

#5 Re: Naprawa zawiasów


przez dariuszj 15 stycznia 2012, 00:24
W taki sposób na pewno nie, ale. W mojej praktyce metodą spawania naprawiłem zawiasy w kilku laptopach. Trafiłem robotę kilku egzotycznych modeli od przyjaciół z dalekiego wschodu czyli jednym słowem mówiąc Chińczyków, którzy mają u nas sklepy z chińskim chła.... W żaden sposób nie dało się znaleźć zawiasów do tego egzotyka. W związku z tym, że mam dobrego kolegę jeszcze z czasów szkolnych, który zajmuje się spawaniem precyzyjnym (różnych stopów) zlecałem mu naprawy z pozytywnym skutkiem. Oczywiście po zdemontowaniu zawiasów z laptopa. Klienci używają i są zadowoleni.

#6 Re: Naprawa zawiasów


przez pijan4 15 stycznia 2012, 00:43
W wielu modelach laptopów znanych producentów jest problem z dostępnością takich części lub ich koszt zakupu jest nieopłacalny i pozostaje tylko taka metoda. Najgorzej jest z Msi, pękające klapy i połamane prowadnice lub zawiasy po 2-3 latach to norma.

#7 Re: Naprawa zawiasów


przez KEYZOR 15 stycznia 2012, 01:26
Ja bardzo często spawam takie elementy. Natomiast to co pokazane jest na filmiku powyżej to kompletna partyzantka, do tak precyzyjnych rzeczy używa się metody TIG, lub mikro-plazmy, nie wspomnę już o demontażu spawanych elementów. Zresztą wiedza z zakresu spawalnictwa wbrew pozorom jest podstawa naszej pracy, lutowanie to jedna z gałęzi spawalnictwa ;)

#8 Re: Naprawa zawiasów


przez michal3411 15 stycznia 2012, 07:23
A ja na jego miejscu chwycił bym go w imadło przynajmniej by się trzymał, a resztki ogarów po spawaniu wyszlifował bym szlifierką - widać na ścianie. ;)

#9 Re: Naprawa zawiasów


przez willyvmm 15 stycznia 2012, 09:58
Pomyślcie sobie jakie w okolicy indukują się napięcia.

Można zaryzykować stwierdzenie że jakiś IC padnie w niedługim czasie w tym laptopie.

#10 Re: Naprawa zawiasów


przez greg464 15 stycznia 2012, 11:21
willyvmm napisał(a):Pomyślcie sobie jakie w okolicy indukują się napięcia.

No przecież zabezpieczył ścierką. :lol:

#11 Re: Naprawa zawiasów


przez dariuszj 21 stycznia 2012, 13:04
greg464 napisał(a):
willyvmm napisał(a):Pomyślcie sobie jakie w okolicy indukują się napięcia.

No przecież zabezpieczył ścierką.

Jakby jeszcze zawinął w sreberko to byłaby pełnia szczęścia. Ale uziemienie podpiął- tym wielkim zaciskiem Zasady bezpieczeństwa ESD zachowane.

#12 Re: Naprawa zawiasów


przez tomcio 21 stycznia 2012, 13:51
Ja już kilka zawiasów spawałem... Tzn, dawałem do spawania, bo na szczęście firma mieszcząca się obok mojego serwisu zajmuje się obróbką metali. Zawiasy do dziś się nie ułamały. Spawane metodą plazmową, czy jakoś tak.

#13 Re: Naprawa zawiasów


przez Cyb0rg 21 stycznia 2012, 22:22
Za to nikomu nie przeszkadza spawanie bez okularów :mrgreen:

#14 Re: Naprawa zawiasów


przez KEYZOR 21 stycznia 2012, 23:47
Spawanie, a właściwie szczepianie metodą MIG/MAG bez przyłbicy/okularów/maski jest dość częstym nawykiem u tzw "old timer'ów". Dodam że nie patrzą oni na łuk.

#15 Re: Naprawa zawiasów


przez Dawid20 22 stycznia 2012, 03:11
Heh, bo tak to jest jak sie niema na dobrą maske która sama się przyciemnia... przy spawaniu z taką maską robota idzie znacznie lepiej ;)

#16 Re: Naprawa zawiasów


przez chmielo 22 stycznia 2012, 13:51
Dla kolegów z Krakowa info ;)
Koło ul. Królowej Jadwigi jest firma zajmująca się produkcją aluminiowych ram do produkcji okien.
Spawałem u nich kilka razy zawiasy, nieźle sobie z tym radzą i biorą 10-15zł za pospawanie ;D

Nie pamiętam tylko adresu dokładnie ale trzeba iść koło rudawy.

#17 Re: Naprawa zawiasów


przez Weekendman 10 czerwca 2015, 14:31
hej
czy udało się komuś znaleźć tą firmę w Krakowie?
może kolega chmielo sobie przypomniał, i czy w ogóle oni jeszcze działają, ewentualnie jakiś cynk do kogoś innego kto by prowadnice pospawał...

z góry dziękuję

#18 Re: Naprawa zawiasów


przez pijan4 10 czerwca 2015, 19:44
Weekendman napisał(a):hej
czy udało się komuś znaleźć tą firmę w Krakowie?
może kolega chmielo sobie przypomniał, i czy w ogóle oni jeszcze działają, ewentualnie jakiś cynk do kogoś innego kto by prowadnice pospawał...

z góry dziękuję


Nie wiem skąd jest kolega ale ja ze Śląska więc jak blisko to zapraszam. Spawamy z powodzeniem :)

#19 Re: Naprawa zawiasów


przez greg464 11 czerwca 2015, 08:11
Podejrzewam że zawiasy pospawają w byle zakładzie blacharskim. Sam spawam migomatem i całkiem dobrze to wychodzi.

Re: Naprawa zawiasów


przez Google Adsense [BOT] 11 czerwca 2015, 08:11
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.