• MSI Z77A-G45 - problem z uruchomieniem

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 MSI Z77A-G45 - problem z uruchomieniem


przez Konkol 2 kwietnia 2018, 13:58
Witam, mam problem z płytą MSI Z77A-G45 kręci wentylatorem diody się świecą na górze płyty oznaczone CPU_PHASE, napięcia na punktach pomiarowych: VCCP, CPU_VTT, +CPU_GFX,VCC_DDR, PCH_1P05 oznaczonych na płycie jako V-Check Points są w porządku. Jedynie da się uruchomic gdy włożę jedną kość ramu i zrobię reset biosu z mikroprzełacznika na portach I/O.
Programowanie BIOSU z pendrive nie daje rezultatu.

Dzięki za pomoc.

Re: MSI Z77A-G45 - problem z uruchomieniem


przez Google Adsense [BOT] 2 kwietnia 2018, 13:58

#2 Re: MSI Z77A-G45 - problem z uruchomieniem


przez Vogelek23 2 kwietnia 2018, 14:10
Konkol napisał(a):gdy wyjmę włożę jedną kość ramu i zrobię reset biosu z mikroprzełacznika na portach I/O.
A cóż to za enigmatyczne zdanie? Możesz napisać to po polsku, tak, żeby było jakkolwiek zrozumiałe??? I używaj interpunkcji, bo początek zdania brzmi niemal jak "lubię gotować moją rodzinę oraz zwierzęta" - znaczy kompletnie co innego, niż "lubię gotować, moją rodzinę oraz zwierzęta".

Konkol napisał(a):napięcia na punktach pomiarowych są w porządku.
Na JAKICH punktach pomiarowych? Nie interesują nas Twoje skróty myślowe, bo to nie forum psychoterapeutów.

#3 Re: MSI Z77A-G45 - problem z uruchomieniem


przez Konkol 2 kwietnia 2018, 14:25
Poprawiłem, mam nadzieję, że teraz poprawnie.

#4 Re: MSI Z77A-G45 - problem z uruchomieniem


przez xamledyD 2 kwietnia 2018, 16:26
Witam.
Konkol napisał(a):Programowanie BIOSU z pendrive nie daje rezultatu.

Zaprogramuj kość BIOS czystym wsadem przy użyciu programatora.
Pozdrawiam

#5 Re: MSI Z77A-G45 - problem z uruchomieniem


przez Konkol 2 kwietnia 2018, 19:39
xamledyD napisał(a):Witam.
Konkol napisał(a):Programowanie BIOSU z pendrive nie daje rezultatu.

Zaprogramuj kość BIOS czystym wsadem przy użyciu programatora.
Pozdrawiam


Wszystko spoko. Tylko skąd mam wziaść ten czysty wsad. Bo jak patrzyłem po internecie to nigdzie nie wrzucają wsadu do tej płyty.

#6 Re: MSI Z77A-G45 - problem z uruchomieniem


przez xamledyD 2 kwietnia 2018, 21:01
Takie pytanie od użytkownika z Service Level: 2 zakrawa na ironię, ale...
Wchodzisz na stronę producenta, pobierasz najnowszy BIOS i rozpakowujesz go do dowolnego folderu. W folderze tym znajdzie się plik o wielkości 8 MB - jest to czysty, gotowy wsad do zaprogramowania kości BIOS z użyciem programatora.
Pozdrawiam

Re: MSI Z77A-G45 - problem z uruchomieniem


przez Google Adsense [BOT] 2 kwietnia 2018, 21:01
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.