English Polski Русский Slovenščina
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 MSI Z270 Gaming M7 prośba o identyfikację elementu


przez soczek42 30 lipca 2019, 07:29
Witam.

Płyta po włączeniu wyświetla komunikat: ,,Over Current Have Been Detected on Your USB Device! System will shutdown after 15s to protect Your mainboard". Jednak podłączone do niej jest jedynie zasilanie i HDMI a w płycie zainstalowany jest procesor i pamięć. Sprawdziłem wszystkie gniazda USB pod kątem zwarć, wszystkie wyprowadzenia złącz USB z płyty i nie znalazłem żadnych zwarć. Po czasie udało mi się odnaleźć urwany element ( kondensator bądź rezystor) zaraz przy gnieździe USB z PS2 po drugiej stronie płyty niż domyślna. Bardzo proszę o podpowiedź co to za element

Obrazek
Obrazek


-------------------
Znalazłem. Gdyby ktoś szukał na przyszłość to brakujący element to rezystor R139 o rozmiarze R0402 i wartości 10k/1%/4. Rezystor obok to R137 R0402 15k/1%/4. Zamykam temat

Re: MSI Z270 Gaming M7 prośba o identyfikację elementu


przez Google Adsense [BOT] 30 lipca 2019, 07:29

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.