English Polski Русский Slovenščina
  • MSI NVIDIA GeForce GTX980 4Gb Reset pod obciążeniem po wymianie mosfeta

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 MSI NVIDIA GeForce GTX980 4Gb Reset pod obciążeniem po wymianie mosfeta


przez dragus1208 13 lutego 2020, 07:41
Witajcie. Mam problem z moją kartą. Komputer pewnego razu poprostu się wyłączył i nie reagował na włącznik z podłączonym dodatkowym zasilaniem karty graficznej. Po diagnozie okazało się że przebił się mosfet na zasilaniu GPU. (SM7320). Znalazłem tylko jeden sklep który oferuje go w Polsce więc zamówiłem. Po montażu zwarcie znikło, karta normalnie startuje. Pojawia się jednak taki problem ze kiedy uruchomię obciążenie karty, gdy dobije do około 50% komputer resetuje się. Temperatura rdzenia nie zdąży przekroczyć 40C więc wykluczyłbym przegrzanie. Zasilacz Corsair VX450W więc myślę że też daje radę. Nie mam pojęcia gdzie szukać dalszej przyczyny. Czy jesteście w stanie coś poradzić ?

Re: MSI NVIDIA GeForce GTX980 4Gb Reset pod obciążeniem po wymianie mosfeta


przez Google Adsense [BOT] 13 lutego 2020, 07:41

#2 Re: MSI NVIDIA GeForce GTX980 4Gb Reset pod obciążeniem po wymianie mosfeta


przez matic 13 lutego 2020, 21:20
Hello!

Measure the resistances to ground on pins 1, 8 on the place of damaged transistor SM7320.

Do you have an oscilloscope?
If so, check if there are driving pulses on all DC/DC converter coils (the transistor side of coils).

#3 Re: MSI NVIDIA GeForce GTX980 4Gb Reset pod obciążeniem po wymianie mosfeta  [ROZWIĄZANY]


przez dragus1208 13 lutego 2020, 21:33
Dalej wydawał mi się podejrzany wymieniony tranzystor. Zamontowałem drugą sztukę którą zamówiłem za jednym razem i tym razem jest w porządku :D. Po 40 minutowym stresals teście w OCCT komputer zachowuje się prawidłowo. Temperatura karty wzrosła maksymalnie do 64C. Więc temat można zamknąć ;)

Re: MSI NVIDIA GeForce GTX980 4Gb Reset pod obciążeniem po wymianie mosfeta  [ROZWIĄZANY]


przez Google Adsense [BOT] 13 lutego 2020, 21:33

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.