English Polski Русский
FORUMDESC_DESKTOP_PC_REPAIRS
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 MSI H61M-P21 (B3) samoczynne uruchamianie

przez spojar 16 maja 2018, 15:00
Witam forumowiczów

Otrzymałem stacjonarkę do upgrade procesora, grafiki i ramu:

Płyta: MSI H61M-P21 (B3)
Procesor: I5-3570K SR0PM
Ram: Samsung M378B1G73DB0-CK0 8GB 1600MHz
Zasilacz: Logic 520W
Grafika: MSI GTX 1050 Ti 4GB Vram

Przy takiej konfiguracji i upgrade Biosu do najnowszej wersji (19.2) ze strony producenta (https://pl.msi.com/Motherboard/support/H61MP21_B3)
komputer działa ale po wyłączeniu czy to przyciskiem power czy w systemie poprzez start -> zamknij wyłączy się i po 3 sek uruchamia się ponownie.

Na starym procesorze i3-2100 efekt ten sam, dopiero po downgrade Biosu do wersji 17.6 problem znika, komputer wyłącza się i już się nie włącza sam lecz na tym biosie nie działa proc I5-3570K a klientowi najbardziej na tym zależy.

Dodam, że pamięci, grafika, procesory i zasilacz były testowane na innych kompach i wszystko działa.

Spotkał się ktoś z was forumowicze z takim problemem w tej płycie lub podobnych ??

Re: MSI H61M-P21 (B3) samoczynne uruchamianie

przez Google Adsense [BOT] 16 maja 2018, 15:00

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszystkie opublikowane na tej stronie znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli,
są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.