English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du)
  • MSI GE62, MS-16J91 naprawa po zwarciu taśmy matrycy

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 MSI GE62, MS-16J91 naprawa po zwarciu taśmy matrycy


przez kylo625 16 lipca 2020, 09:16
Laptop MSI GE62,
Płyta MS-16J91

Laptop po zwarciu taśmy matrycy, nie działała kamera, klient grzebał na podłączonej baterii przy gnieździe taśmy. Laptop trafił na serwis z widocznie uszkodzonym PCH (krzem latał w obudowie) oraz zerwanymi elementami przy BQ. Wymienione PCH, dosztukowane brakujące zerwane elementy, wyczyszczony ME w biosie, zaprogramowane na nowo KBC.
Stanęło na tym, że płyta startuje, napięcia wszystkie się pojawiają, po kilku sekundach uruchomi się ponownie i później brak reakcji, obrazu nie wyświetla czy to na matrycy czy na zewnętrznym. Grzeje się procesor, grzeje się PCH (normalne temperatury pracy). Na zasilaczu pobór zmienia się pomiędzy 1,4A a 1,6A i co jakieś 30 sekund spadnie w okolice 0,2A na ułamek sekundy.
RAM także podmieniony.
Po przeanalizowaniu wsadu BIOS widać, że nie zaczytuje ME, na oryginalnym wsadzie jest to samo, tyle że bez tego uruchomienia ponownego po kilku sekundach.
Co może być dalej uszkodzone? Procesor też mógł oberwać, czy może trefne PCH? Przy procesorze napięcie pojawia się na 3 z 6 cewek ale to chyba normalne kiedy nie pracuje w 100%? Zwarcia na nich nie ma.
Proszę o porady.

Re: MSI GE62, MS-16J91 naprawa po zwarciu taśmy matrycy


przez Google Adsense [BOT] 16 lipca 2020, 09:16

#2 Re: MSI GE62, MS-16J91 naprawa po zwarciu taśmy matrycy


przez xamledyD 16 lipca 2020, 09:22
Witam.
Montowałeś fabrycznie nowe nigdy wcześniej nie używane PCH czy wylut/używane?
Rezystancje i napięcia na liniach danych USB i kamery są w normie?
Masz możliwość użycia karty POST?
Pozdrawiam

#3 Re: MSI GE62, MS-16J91 naprawa po zwarciu taśmy matrycy


przez kylo625 16 lipca 2020, 09:55
Most fabrycznie nowy z pewnego sklepu zamawiany.
Rezystancje i napięcia są ok.
Niestety czekam aktualnie na nową z chin (poprzednia padła)

Re: MSI GE62, MS-16J91 naprawa po zwarciu taśmy matrycy


przez Google Adsense [BOT] 16 lipca 2020, 09:55
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: krisark i 5 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.