English Polski Русский
FORUMDESC_TABLET_REPAIRS
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Modecom Freetab 1002 IPSx4 Płyta K12_A31S - nie uruchamia się

przez lock99 13 czerwca 2019, 21:14
Witam
Proszę o pomoc w naprawie tabletu Modecom Freetab 1002 IPSx4
Płyta K12_A31S
Tablet pracował normalnie, potem został odłożony na parę miesięcy do szuflady i teraz się nie uruchamia.
Odlutowałem baterię i podładowałem ją zasilaczem serwisowym i zamontowałem do tabletu, gdzie normalnie się ładowała (pobór prądu ok.1.5A)
Zostawiłem go na noc na ładowanie. W tym momencie pobór prądu z podłączoną baterią wynosi 190mA, delikatnie grzeje się procesor.
Na przycisku zasilania 1,8V spada do 0 po wcisnięciu
Komputer go w ogóle nie wykrywa.
Pomiary zaznaczyłem na zdjęciu.
Obrazek

Re: Modecom Freetab 1002 IPSx4 Płyta K12_A31S - nie uruchamia się

przez Google Adsense [BOT] 13 czerwca 2019, 21:14

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.