English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du) Italiano Українська
  • Mocowanie płyty głównej i układów - urządzenie

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Mocowanie płyty głównej i układów - urządzenie


przez krzysztof000 9 marca 2022, 10:45
Witam,

Jaki polecacie kupić urządzenie do mocowania płyt głównych itp.
czasami lutuję małe płytki i brakuje mi tzw. trzeciej ręki, chciałbym płytkę przymocować do jakiegoś urządzenia, aby się nie ruszała na wszystkie strony :)
Chciałbym też wykorzystać takie mocowanie do kulkowania układów, przytrzymania układów?
Co ciekawego polecacie?

Re: Mocowanie płyty głównej i układów - urządzenie


przez Google Adsense [BOT] 9 marca 2022, 10:45

#2 Re: Mocowanie płyty głównej i układów - urządzenie


przez matic 9 marca 2022, 21:28
Hello!

I use a holder as on the following picture. The maximum board length you can clamp is 98mm. It is made of metal alloy that is temperature resistant.
I use it to holder a small PCB boards during soldering and also to holder the BGA chips during reballing (cleaning the old solder from the chip). It works perfect for me.

You can find this on the web under the phrases: "Universal motherboard jig fixture", "Phone motherboard jig", "Phone PCB holder jig" and similar.
Obrazek

Re: Mocowanie płyty głównej i układów - urządzenie


przez Google Adsense [BOT] 13 marca 2022, 12:42
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.