English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du)
  • Migająca czerwona dioda Panasonic TX-55DXU601

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Migająca czerwona dioda Panasonic TX-55DXU601


przez Czarek15 20 maja 2020, 06:30
Obrazek

Obrazek

Witam,
Potrzebuje pomocy w sprawie tv, podczas włączania zapala się najpierw zielona dioda , która miga kilka razy, po czym zmienia się na czerwoną migając raz co jakiś czas, mignie podświetleniem takim słabym, a potem już tylko miga czerwona dioda i nic więcej.
Zmierzyłem napięcia na pierwszym wyjściu i zaczyna się od 40V i stopniowo się podnosi momentami do 120V, a następnie spada i to się tyczy pierwszego mierzonego pinu, bo na pozostałych wartość zerowa, a jeśli chodzi o drugie wyjście zasilające LED to również pierwszy pin wskazuje takie wartości, reszta zero.

Płyta główna ma oznaczenie TNPH11601A

Re: Migająca czerwona dioda Panasonic TX-55DXU601


przez Google Adsense [BOT] 20 maja 2020, 06:30

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.