English Polski Русский Slovenščina
  • Marantz SR5007, wyłącza się od razu.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Marantz SR5007, wyłącza się od razu.


przez Iwozar 25 listopada 2019, 23:37
Witam

Potrzebuję małą pomoc. Mam amplituner Marantz SR5007, który po włączeniu od razu się wyłącza.

Rozkreciłem go i tak mi się wydaje, że winne są te kondensatory. Na zdjęciu nie widać ale są nieznacznie wybrzuszone. Mogą one być problemem?

Pytanie gdzie takie dostać, bo znalazłem tylko na 100v.

Obrazek

Re: Marantz SR5007, wyłącza się od razu.


przez Google Adsense [BOT] 25 listopada 2019, 23:37

#2 Re: Marantz SR5007, wyłącza się od razu.


przez matic 26 listopada 2019, 08:21
Iwozar napisał(a):Rozkreciłem go i tak mi się wydaje, że winne są te kondensatory. Na zdjęciu nie widać ale są nieznacznie wybrzuszone. Mogą one być problemem?
Hello!
That capacitors are definitely not the issue.

Please, post a photo of audio power amplifier board.

Re: Marantz SR5007, wyłącza się od razu.


przez Google Adsense [BOT] 26 listopada 2019, 08:21

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.