English Polski Русский Slovenščina
  • LG P990 - brak reakcji

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 LG P990 - brak reakcji


przez Misiek86 11 lutego 2020, 10:42
Witam, dostałem od znajomego do naprawy tel LG P990. Mam problem z zdiagnozowaniem usterki, nie działa dotyk, dostałem informację, że tel leżał i któregoś razu podczas burzy nagle przestał dotyk działać (nie był podłączony do ładowarki). Jest problem z przyciskiem power trzymając go telefon się nie wyłącza. Próbowałem wgrać soft przez LGMobile Support Tool lecz wykrywa, że jest najnowszy V30A i nie da się od nowa wgrać. Robiony był hardreset - nic nie dało. Macie pomysł, co może powodować takie usterki?? Niestety nie mam aktualnie dotyku do P990 by sprawdzić czy po wymianie będzie działać

Re: LG P990 - brak reakcji


przez Google Adsense [BOT] 11 lutego 2020, 10:42

#2 Re: LG P990 - brak reakcji


przez Vogelek23 11 lutego 2020, 11:34
W wielu podobnych przypadkach okazuje się, że problem powoduje uszkodzony kernel. Natomiast w tym wypadku podejrzewam jednak usterkę samego dotyku lub połączeń. Rozłóż telefon, odłącz baterię i sprawdź połączenia ekranu z płytą (najlepiej odłącz, obejrzyj styki i jeśli wyglądają w porządku, podłącz ponownie. Czasami nawet samo odłączenie baterii na kilka minut może pomóc.

#3 Re: LG P990 - brak reakcji


przez Misiek86 11 lutego 2020, 11:49
Vogelek23: Właśnie okazał się uszkodzony dotyk, dwie ścieżki urwane, więc temat częściowo rozwiązany. Zamówię i sprawdzę czy hula :)

#4 Re: LG P990 - brak reakcji


przez Vogelek23 11 lutego 2020, 13:02
Misiek86 napisał(a):Właśnie okazał się uszkodzony dotyk, dwie ścieżki urwane
Z pewnością nie jest to efekt burzy. Czekamy więc na efekty wymiany.

Re: LG P990 - brak reakcji


przez Google Adsense [BOT] 11 lutego 2020, 13:02

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.