• Lenovo Yoga Tab 3 YT3-X50F zawiesza się przy włączaniu.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Lenovo Yoga Tab 3 YT3-X50F zawiesza się przy włączaniu.


przez muchamm 17 lutego 2021, 17:11
Cześć.
Lenovo Yoga Tab 3 YT3-X50F po wymianie gniazda micro USB i ładowaniu całkowicie rozładowanej baterii.
Po włączeniu pokazuje się logo LENOVO android, po dłuższej chwili wyświetla logo na zmiennych tłach, a potem staje na logu Lenovo na pomarańczowym tle z napisem "Qualcomm snapdragon" pod spodem.
Nie pomaga factory reset (przechodzi prawidłowo), a po włączeniu dalej to samo (już 3 razy robiony).
Pamięć po podłączeniu do komputera zgłasza się, nawet pobrałem z niej sterowniki na USB.
Czego jeszcze spróbować?
Pozdrawiam.

Re: Lenovo Yoga Tab 3 YT3-X50F zawiesza się przy włączaniu.


przez Google Adsense [BOT] 17 lutego 2021, 17:11

#2 Re: Lenovo Yoga Tab 3 YT3-X50F zawiesza się przy włączaniu.


przez muchamm 20 lutego 2021, 20:46
Cześć.
Pobrałem: "Lenovo_Yoga_Tablet_3_YT3-X50F_USR_S000022_1606061517_Q1241_ROW_QPST.zip", rozpakowałem zainstalowałem sterowniki, uruchomiłem "Lenovo_Downloader_v1.0.2", postępując zgodnie z instrukcją na stronie. Program się uruchomił, wykrył tableta, liczy sobie czas (w instrukcji 5-10min), ja czekałem nawet 25min i nie doczekałem się na zielony napis "firmware...". Potem zmieniłem system i wersję programu na "Lenovo_Downloader_v1.0.3" i dalej to samo.
Po zastopowaniu procesu i próbie włączenia tabletu efekt jest jak na początku.
Co robię nie tak, lub jak inaczej wgrać firmware.
Następnie znalazłem coś takiego:
"1 – Pobierz oprogramowanie układowe z linku powyżej nazwa pobranego archiwum to :
2 – Zmień nazwę pliku na: factory_update.zip
3 – Przygotowujemy kartę pamięci microSD o pojemności co najmniej 4 GB, absolutnie pustą
4 – Naładujemy tablet – nie mniej niż 50%
5 – Skopiuj archiwum factory_update.zip do katalogu głównego karty pamięci
6 – Wyłącz tablet
7 – Na wyłączonym tablecie przytrzymaj POWER + VOLUME UP, po włączeniu tabletu zwalniamy POWER i trzymamy VOLUME UP
8 – Tablet automatycznie rozpocznie aktualizację"
8 punkt jest tutaj nie do końca prawdziwy, bo trzeba wybrać z listy, że chcemy zainstalować firmware z microSD i wskazać plik.
Zadziałało, ale mam teraz wersję z 3 językami (angielski, chiński i jeszcze jedne krzaczki).
A jak zrobić polską wersję?
Pozdrawiam.

#3 Re: Lenovo Yoga Tab 3 YT3-X50F zawiesza się przy włączaniu.


przez muchamm 20 marca 2021, 08:55
Cześć.
Znalazłem coś takiego "Qualcomm_Flash_Image_Loader_v2.0.3.5", (system operacyjny WIN 10), wszystko się uruchamia i zanim zacznie pojawiać się wskaźnik postępu wyrzuca błąd (coś w rodzaju, że nie może znaleźć pliku serwera), a potem komunikat o zakończeniu procesu.
Dlaczego nie chce się fleszować żadnym z oprogramowań, które są dostępne nie mówiąc o tym z j. polskim (znalazłem na chomiku z androidem 5...)?
Coś czytałem, że może trzeba też zmienić bootloader, ale jak to zrobić?
Na polskiej stronie Lenovo jest tylko: "lenovo_tab_3_x50f_osc_201509.tar.bz2, ale jak to wgrać (po rozpakowaniu mam ponad 10000 plików w różnych katalogach)?
Pozdrawiam.

#4 Re: Lenovo Yoga Tab 3 YT3-X50F zawiesza się przy włączaniu.


przez muchamm 21 marca 2021, 15:35
Cześć.
Zainstalowałem jeszcze raz sterowniki, po uruchomieniu Download w Qualcomm_Flash_Image_Loader_v2.0.3.5 otrzymuję takie komunikaty:
"- Start Download
- Switch To EDL
- Switch To EDL Fail Faled to Switch to Emegency Download mode
- Download Fail: Fail to find QDloader port after switch
- Finish Download."
Co jest nie tak.
Pozdrawiam.

Re: Lenovo Yoga Tab 3 YT3-X50F zawiesza się przy włączaniu.


przez Google Adsense [BOT] 21 marca 2021, 15:35
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.