English Polski Русский
FORUMDESC_WORKSHOP_REPAIRS

#1 Lenovo Y50-70, LA-B111P przegrzania na płycie

przez michalmwp 10 sierpnia 2018, 12:28
Mam pytanie do bardziej doświadczonych i opatrzonych na elektronikę kolegów.
Laptop jak w temacie, zgłaszane artefakty. Po wyłączeniu zewnętrznej grafiki laptop chodzi jakby chciał a nie mógł mimo mocnej obsady (CPU i7-4720, SSD). Ponieważ na forum opisane są przypadki artefaktów gdzie wymiana GPU nie pomogła i do tego dziwne zamulenie nieznanego pochodzenia, zdecydowałem o wymianie płyty (koszty wymiany GPU zbliżone).
Kupiłem "nową, zdemontowaną z nowego laptopa" (wg sprzedawcy). Płyta jest przechodzona, nie ulega to wątpliwości ale ten fakt pomijam. Moje wątpliwości budzi stan laminatu przy przy zasilaczach CPU i GPU. Widać ślady przegrzania/odparowania termopadów. Te ślady widoczne są też na drugiej stronie laminatu. Sprawdziłem, dają się zmyć ale niepokoi mnie czy płyta nie jest przegrzana.

Obrazek

Czy takie ślady to już jest powód do niepokoju i do reklamowania płyty? Na oryginalnej też takie są ale mniejsze. Dodam, że moja oryginalna ma GPU DC1503 a ta kupiona DC1440.

Re: Lenovo Y50-70, LA-B111P przegrzania na płycie

przez Google Adsense [BOT] 10 sierpnia 2018, 12:28

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszystkie opublikowane na tej stronie znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli,
są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.