English Polski Русский
FORUMDESC_DESKTOP_PC_REPAIRS
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Lenovo Thinkcentre A70z - gaśnie podświetlenie po kilku sekundach

przez buszu97 11 kwietnia 2019, 15:22
Witam, mam problem z własnym AIO Lenovo Thinkcentre A70z (model płyty - 48.3BE03.011 TOYAMA DDR3 MB). Problem polega na tym, że po uruchomieniu się komputera zaświeca się ekran, jednak po chwili gaśnie, widać, że się botuje, pojawia się wybór sposobu uruchamiania, jednak brak podświetlenia. Transformatory inwertera piszczą przez moment kiedy jest podświetlenie, lecz poźniej nic się nie dzieje. Po odpięciu inwertera i ponownym go podpięciu do płyty podświetlenie wraca na ten moment (towarzyszy temu również piszczenie) i znowu gaśnie i dźwięk ustaje. Co należy poczynić w tym przypadku? Z góry dziękuję za pomoc.

Re: Lenovo Thinkcentre A70z - gaśnie podświetlenie po kilku sekundach

przez Google Adsense [BOT] 11 kwietnia 2019, 15:22

#2 Re: Lenovo Thinkcentre A70z - gaśnie podświetlenie po kilku sekundach

przez Vogelek23 15 kwietnia 2019, 02:18
Proszę zmierzyć napięcia do masy na pinach: 1+2 (połączone ze sobą i z pinem 4), 9 oraz 10 złącza inwertera INV_CN1 na płycie głównej - komputer włączony do BIOS bez podświetlenia. Podejrzewam usterkę płytki inwertera lub lamp CCFL w ekranie.

#3 Re: Lenovo Thinkcentre A70z - gaśnie podświetlenie po kilku sekundach

przez buszu97 16 kwietnia 2019, 11:30
Vogelek23 napisał(a):Proszę zmierzyć napięcia do masy na pinach: 1+2 (połączone ze sobą i z pinem 4), 9 oraz 10 złącza inwertera INV_CN1 na płycie głównej - komputer włączony do BIOS bez podświetlenia. Podejrzewam usterkę płytki inwertera lub lamp CCFL w ekranie.


1,2,4 - 19V
9,10 - 3,3V

Re: Lenovo Thinkcentre A70z - gaśnie podświetlenie po kilku sekundach

przez Google Adsense [BOT] 16 kwietnia 2019, 11:30

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszystkie opublikowane na tej stronie znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli,
są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.