English Polski Русский
FORUMDESC_TABLET_REPAIRS
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Lenovo S8-50L nie ładuje OS, jak odzyskać dane?

przez michalmwp 15 września 2018, 17:39
Tablet Lenovo S8-50L.
Po uruchomieniu pojawia się animowane logo i odgrywane są fanfary. Po podłączeniu do komputera montuje jeden dysk ze sterownikiem.
Klientowi zależy na danych. Czy jest możliwość odczytania ich w tym stanie, ewentualnie ich odzyskania po reinstalacji Androida?
Na razie nie podejmowałem żadnych działań żeby nie pogorszyć sprawy.

Re: Lenovo S8-50L nie ładuje OS, jak odzyskać dane?

przez Google Adsense [BOT] 15 września 2018, 17:39

#2 Re: Lenovo S8-50L nie ładuje OS, jak odzyskać dane?

przez misiekelk 16 września 2018, 16:47
W tym modelu dane są raczej nie zaszyfrowane.Trzeba by spróbować wgrać Recovery i z poziomu menu odzyskać dane.Albo emmc w programator i jazda.

#3 Re: Lenovo S8-50L nie ładuje OS, jak odzyskać dane?

przez michalmwp 18 września 2018, 18:52
Robótka z fizyczną pamięcią odpada. Te dane nie są aż tak istotne.
Jaki program do odzyskania polecasz? I z Twojej praktyki jaką ma on skuteczność?

#4 Re: Lenovo S8-50L nie ładuje OS, jak odzyskać dane?

przez misiekelk 18 września 2018, 20:42
Kolego 90% telefonów tabletów w momencie założenia na telefonie konta automatycznie szyfruje dane .Zobaczyłem też że od androida 7.0 idzie to z automatu.Odczyt takiej pamięci nie ma sensu bo nie ma dostępu do partycji systemowych czy user area ,jest tam po prostu sieczka .Dane są szyfrowane na podstawie nr. imei ,nr seryjny ,id procesora itp.Teraz odzyskanie danych polega na postawieniu telefonu do życia w softowy czy hardwerowy sposób ,usunięcie blokad rysowanych czy numerycznych i zgranie potrzebnych danych.Często ludzie naoglądają sie CSI w telewizji i myślą że tak to wygląda jak w filmie.Chciałbym.Nie ma programów które odczytują bezpośrednio .Jest to grzebanie w bazach danych odpowiednia ich edycja i coś można odzyskać ale już coraz mniej ze względu na szyfrowanie.

#5 Re: Lenovo S8-50L nie ładuje OS, jak odzyskać dane?

przez michalmwp 18 września 2018, 22:42
Programowe naprawy to nie moja domena wiec wolałem podpytać. Przez analogię do komputerów założyłem, że jakiś sposób jest bo tam odzyskać dane udaje się na ogół stosunkowo łatwo.
Po co piszesz o odczycie emmc skoro w kolejnym poście zaznaczasz że to nie ma większego sensu?

Jeśli zrobię Recovery to partycja zostanie zapewne zamazana, być może w podobny sposób jak na zwykłych dyskach gdzie odzysk jest dość banalny. Stąd moje pytanie o odpowiedni do tego soft.

#6 Re: Lenovo S8-50L nie ładuje OS, jak odzyskać dane?

przez misiekelk 19 września 2018, 08:10
Emmc czytam jeśli mam sprawna szt dla siebie.Przydaje się jak mam sztukę do naprawy z martwym emmc.

Re: Lenovo S8-50L nie ładuje OS, jak odzyskać dane?

przez Google Adsense [BOT] 19 września 2018, 08:10

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszystkie opublikowane na tej stronie znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli,
są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.