• Lenovo P53 płyta FP530 NM-C261 urwane DL2 i D86 potrzebny zamiennik

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe PCB (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego PCB, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie można znaleźć oznaczenia, należy zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Lenovo P53 płyta FP530 NM-C261 urwane DL2 i D86 potrzebny zamiennik


przez dggn 21 czerwca 2023, 14:08
Jak w temacie Urwało gniazda USB JUSB1 i JUSB4. Przy gniazdach są układy DL2 i D86 6 pinowe o nazwie AOZ8904CIL_SOT23-6 Jakimi układami mogę zamienić powyższe bo tych nie widzę w polsce ?

Re: Lenovo P53 płyta FP530 NM-C261 urwane DL2 i D86 potrzebny zamiennik


przez Google Adsense [BOT] 21 czerwca 2023, 14:08

#2 Re: Lenovo P53 płyta FP530 NM-C261 urwane DL2 i D86 potrzebny zamiennik


przez clops35 4 lipca 2023, 00:27
Cześć,
dggn napisał(a): Przy gniazdach są układy DL2 i D86 6 pinowe o nazwie AOZ8904CIL_SOT23-6
Są to diody zabezpieczające TVS i ESD.
dggn napisał(a):Jakimi układami mogę zamienić powyższe bo tych nie widzę w polsce ?
Nie ma zamienników, lecz jeśli zależy Ci na czasie są dostępne w digikey, przesyłkę otrzymasz w 2-3 dni tyko koszt 80zł za wysyłkę. Przy zakupie powyżej 200 zł przesyłka gratis, więc warto coś domówić mają bardzo duży wybór.

Re: Lenovo P53 płyta FP530 NM-C261 urwane DL2 i D86 potrzebny zamiennik


przez Google Adsense [BOT] 4 lipca 2023, 00:27
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.