English Polski Русский
FORUMDESC_TABLET_REPAIRS
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Lenovo Idea Tab S6000-H 60032, ładuje tylko gdy jest wyłączony.

przez altechsrw 23 października 2018, 10:55
Witam. Tablet trafił do nas z wyłamanym gniazdem micro USB. Gniazdo nie było oderwane od płytki ale złamane wewnątrz. Po wymianie gniazda tablet nie reaguje na podłączenie ładowarki. Dopiero gdy jest wyłączony, po podpięciu ładowarki pojawia się ekran z poziomem baterii (ale bez symbolu ładowania) i zaczyna ładowanie. Na zasilaczu laboratoryjnym pobór prądu na początku procesu ładowania 1A. Sprawdzałem też na uniwersalnej ładowarce i efekt jest ten sam. Nie znalazłem symbolu płyty głównej dlatego załączyłem zdjęcia. Gniazdo sprawdzane 2 razy wszystkie nóżki prawidłowo wlutowane w pola, jest ono minimalnie inne od oryginału z wyglądu ale w pola lutownicze wpasowało się idealnie.
Obrazek
Obrazek

Re: Lenovo Idea Tab S6000-H 60032, ładuje tylko gdy jest wyłączony.

przez Google Adsense [BOT] 23 października 2018, 10:55

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszystkie opublikowane na tej stronie znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli,
są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.