English Polski Русский
FORUMDESC_DESKTOP_PC_REPAIRS
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Lenovo H50-50 reakcja na włącznik, czarny ekran

przez wojtas87 1 września 2017, 17:24
Witam

Komputer jak w tytule. Płyta główna BM6C99_a v1.0.

Reaguje na włącznik, ale nie wyświetla obrazu, nie generuje kodów POST (po wyjęciu np. RAM płyta daje sygnały dźwiękowe). Podstawiałem CPU, RAM, PSU, zewnętrzną kartę grafiki - bez rezultatu. Ma ktoś może wsad BIOSu do tej płyty? Co pomierzyć?

Up:
Zgrałem oryginalny wsad BIOS, wgrałem znaleziony w sieci (bez zmian) po czym wgrałem znów oryginalny i płyta ożyła.

Jak to racjonalnie wytłumaczyć?

Re: Lenovo H50-50 reakcja na włącznik, czarny ekran

przez Google Adsense [BOT] 1 września 2017, 17:24

#2 Re: Lenovo H50-50 reakcja na włącznik, czarny ekran

przez cezaro2 2 września 2017, 07:46
Nie opisałeś jak postępowałeś wgrywając BIOS. Posługiwałeś się klipsem czy zdejmowałeś kość z płyty. I tu dochodzę do sedna - jeśli posługiwałeś się lutownicą na gorące powietrze mógł zostać dogrzany mostek jeśli znajduje się gdzieś w okolicy BIOS-u. Po takiej operacji płyta może wstać (zazwyczaj na krótko).

#3 Re: Lenovo H50-50 reakcja na włącznik, czarny ekran

przez wojtas87 2 września 2017, 08:51
Mostek był przegrzany w pierwszej kolejności, ale bez pozytywnego skutku. Kość BIOSu na tej płycie jest w takiej odległości od mostu, że przy wylucie nie ma mośliwości nagrzania go do wysokiej temperatury zważywszy na radiator i taśmę kaptonową, której używałem do osłonięcia okolicy.

Obrazek

Czytałem na temat scalaka Winbond 25Q64FVSIG (nawet na tym forum), że są to często wadliwe układy i w razie podobnych problemów należy je bezzwłocznie wymienić, ponieważ problem powróci.

Re: Lenovo H50-50 reakcja na włącznik, czarny ekran

przez Google Adsense [BOT] 2 września 2017, 08:51

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszystkie opublikowane na tej stronie znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli,
są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.