• Kopia parycji lub dysku z HDD 1TB na SSD 460GB

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać pełny model nośnika oraz skrótowy opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis problemu, co zostało zrobione, wyniki tych działań oraz sformułowane zapytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.

#1 Kopia parycji lub dysku z HDD 1TB na SSD 460GB


przez luielektr 2 kwietnia 2020, 13:32
Witam.
Mam problem z przeniesieniem działającego systemu z Win10 HDD 1TB na SSD 460GB. Układ partycji to GPT. Po wykonaniu kopi posektorowej w DMDE do około 100GB (danych jest około 25GB) system się nie uruchamia (na HDD system jest świeżo zainstalowany z recovery i została zrobiona defragmentacja). Próba naprawy rozruchu poprzez instalator Windowsa 10 również nic nie daje. W jaki sposób należy przenieść te partycje, aby system ruszył? Czy jest również możliwość przeniesienia partycji recovery, która jest na końcu?
Układ partycji na HDD 1TB
Obrazek
Dzięki

Re: Kopia parycji lub dysku z HDD 1TB na SSD 460GB


przez Google Adsense [BOT] 2 kwietnia 2020, 13:32

#2 Re: Kopia parycji lub dysku z HDD 1TB na SSD 460GB


przez rager24 2 kwietnia 2020, 14:35
Ja używam do takiej kopii programu Aomei Backupper, w wersji darmowej można zrobić klonowanie dysku również na mniejszy SSD. Nie da się zrobić posektorowej kopii na mniejszy dysk tak żeby to działało. Aomei automatycznie zmniejsza odpowiednio partycje. Jeszcze nigdy mnie nie zawiódł.

#3 Re: Kopia parycji lub dysku z HDD 1TB na SSD 460GB


przez luielektr 3 kwietnia 2020, 08:52
Wiem, że kopia posektorowa 1:1 jest nie możliwa dlatego przerzuciłem pierwsze 100GB i myślałem, że będzie można naprawić tabelę partycji. Ostatecznie zrobiłem wszytko od początku i sklonowałem partycje przy pomocy Gparted, a że po zmianie rozmiaru partycji wyskakiwał błąd EFI to komendą BCDBoot C:\Windows /l pl-pl skopiowałem pliki rozruchowe na partycję rozruchową i system zaczął działać prawidłowo.

Re: Kopia parycji lub dysku z HDD 1TB na SSD 460GB


przez Google Adsense [BOT] 3 kwietnia 2020, 08:52

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.