English Polski Русский
FORUMDESC_DESKTOP_PC_REPAIRS
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Karta graficzna Asus GTX760 DirectCU II bluescreeny

przez kuczus 27 lutego 2018, 19:03
Witam.
Problem z kartą jak w temacie.
Karta na chipsecie z rocznika DC13 a jego model to GK104-225-AA2 .
Z dnia na dzień karta zaczęła wywalać bluescreeny podczas uruchamiania systemu BCCode:116 czyli popularny nvlddmkm.sys.
Sprawdzone na starszych sterownikach, na nowszych, przeinstalowany system i wciąż po zainstalowaniu sterowników do nVidii, bluescreen. Znajomy zakupił model GTX 1050 Ti i działa bez problemu, także zasilacz i reszta podzespołów można wykluczyć, karta zostaje u mnie jako doświadczalny króliczek.

Pytanie, czy warto rebalować takie karty? Ktoś podejmował się napraw podobnych mocnych grafik? Niestety przypominają sie czasy GT8600, gdzie po pół roku od zakończenia gwarancji karty padały. Tak reagowały chipsety na grzanie, w przypadku tego chipsetu grzanie rdzenia nie przynosi pozytywnego rezultatu.

Re: Karta graficzna Asus GTX760 DirectCU II bluescreeny

przez Google Adsense [BOT] 27 lutego 2018, 19:03

#2 Re: Karta graficzna Asus GTX760 DirectCU II bluescreeny

przez xamledyD 27 lutego 2018, 20:44
Witam.
kuczus napisał(a):Pytanie, czy warto rebalować takie karty? Ktoś podejmował się napraw podobnych mocnych grafik?

Miałem podobny przypadek z kartą GTX 780 - po kilkunastu minutach obciążenia znikał obraz (bez BSoD), tylko restart powodował powrót obrazu. Nie pomógł reflow, nie pomógł reballing, nawet obniżenie taktowania zegarów karty nie pomogło - uszkodzony rdzeń. Z kolei inna karta - GTX 460 - zachowywała się identycznie jak Twoja. Również tutaj nie pomogły czynności takie jak wgrywanie zmodyfikowanego BIOS-u, podgrzanie rdzenia do rozpływu spoiwa czy sama wymiana kul pod rdzeniem karty.
Moim zdaniem reballing tutaj nie pomoże, chociaż chciałbym się mylić.
Pozdrawiam

#3 Re: Karta graficzna Asus GTX760 DirectCU II bluescreeny

przez Lesio23 27 lutego 2018, 20:52
karta zostaje u mnie jako doświadczalny króliczek.

Ja bym podjął ryzyko i zreballował ten układ, właśnie dla samego doświadczenia.

#4 Re: Karta graficzna Asus GTX760 DirectCU II bluescreeny

przez kuczus 27 lutego 2018, 23:07
Nie wytrzymałem presji i pojechałem do pracy zrebalować chipset.
Przekulkowany na ołów - artefakty - nie było ich wcześniej.
Bujnąłem dla pewności jeszcze raz układem + pamięciami VRAM - teraz karta nie wyświetla obrazu, ale płyta główna nie sygnalizuje błędu/braku GPU.

Re: Karta graficzna Asus GTX760 DirectCU II bluescreeny

przez Google Adsense [BOT] 27 lutego 2018, 23:07

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszystkie opublikowane na tej stronie znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli,
są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.