English Polski Русский
FORUMDESC_GSM_SMARTPHONE_PDA_REPAIRS
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 k10a40 Lenovo Vibe C2 - zwarty przycisk power

przez DaCoPL 19 marca 2018, 14:58
Witajcie.

Mam telefon Lenovo Vibe C2 k10a40 po zalaniu.

Doprowadziłem go do stanu w którym się załącza i wchodzi do androida, ale problem w tym, że zachowuje się tak jakby cały czas przycisk power był wciśnięty. Wkładam baterię, ma autostart. Jak wejdzie do systemu to przyciskiem power nie da się go ani wzbudzić ani uśpić (ekran pokazuje się, gdy podłączę zasilacz). Na przycisku power mam 0,3V i około 90Ω, natomiast na działających volume up i down 1,8V. Nie moge namierzyć żadnego zwarcia. Jak podepnę pod ten włącznik zasilacz laboratoryjny, ten nie wykazuje zwarcia.

Jesteście w jakiś sposób w stanie pomóc?

Pozdrawiam.

Re: k10a40 Lenovo Vibe C2 - zwarty przycisk power

przez Google Adsense [BOT] 19 marca 2018, 14:58

#2 Re: k10a40 Lenovo Vibe C2 - zwarty przycisk power

przez matic 19 marca 2018, 15:55
Hello!

Remove the button board from the mainboard and measure the resistance on the power button, when the power button is released/pressed.

#3 Re: k10a40 Lenovo Vibe C2 - zwarty przycisk power

przez DaCoPL 19 marca 2018, 17:51
Oczywiście mam przerwę i po kliknięciu 0Ω.

Problem jest po stronie płyty.

#4 Re: k10a40 Lenovo Vibe C2 - zwarty przycisk power

przez bpijet 14 kwietnia 2018, 22:10
Ja obstawiam na uszkodzenie kondensatora stabilizującego od przycisku. Poszukaj multimetrem do jakich elementów podpięty jest przycisk i sprawdź czy przypadkiem któryś kondensator nie jest zwarty. W magicznym trybie pipczenia multimetru podpinasz się pod obie strony tego samego kondensatora i sprawdzasz czy jest beep. Ewentualnie można jeszcze freezerem zalać okolice przycisku i zobaczyć czy gdzieś nie robi się gorąco. Tyle co ja bym zrobił, dalsza naprawa raczej nie ma sensu.

#5 Re: k10a40 Lenovo Vibe C2 - zwarty przycisk power

przez LAZY 9 maja 2018, 23:23
Płyta do gruntownego mycia i sprężarką należy wydmuchać wszelki gruz z pod układów.
Może na płycie jest jakiś rezystor podciągający tą nogę pod 1,8V? Może zgnił?

Re: k10a40 Lenovo Vibe C2 - zwarty przycisk power

przez Google Adsense [BOT] 9 maja 2018, 23:23

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszystkie opublikowane na tej stronie znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli,
są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.