• Jaki to kondensator? Prośba o pomoc w identyfikacji.

To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Jaki to kondensator? Prośba o pomoc w identyfikacji.


przez abacus 17 lipca 2022, 11:48
Cześć wszystkim. Mam kondensator, który nie wiem czy powinienem wymienić:

Obrazek

Posiada oznaczenia b3 | 220H | UD

Jest to najprawdopodobniej kondensator polimerowy. Z tego co wyczytałem w dokumentacji:

http://products.nichicon.co.jp/en/pdf/xja043/e-ud.pdf

To według oznaczeń jest to kondensator 22uF/50V dobrze to odczytuję?

Bo mam miernik, którym mogę też zmierzyć pojemności i w zależności od tego jak przyłożę sondy miernika, to pokazuje albo 17,6uF albo 205,6uF i sam nie jestem taki pewien mimo dokumentacji.

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Re: Jaki to kondensator? Prośba o pomoc w identyfikacji.


przez Google Adsense [BOT] 17 lipca 2022, 11:48

#2 Re: Jaki to kondensator? Prośba o pomoc w identyfikacji.


przez matic 17 lipca 2022, 12:39
Hello!

It's a normal aluminium electrolytic capacitor (not polymer).
The markings on it mean as follows:
b3 -> Lot number
220 -> Capacitance 220µF
H -> Rated voltage 50V

If the physical dimensions of this capacitor is 10x10mm (diameter x height) it is definitely this capacitor.

The measured capacitance 205.6µF is within tolerances (20%), so your capacitor most likely good. Such a capacitors goes bad very rarely.

#3 Re: Jaki to kondensator? Prośba o pomoc w identyfikacji.


przez abacus 17 lipca 2022, 15:50
A czy w razie konieczności mogę go zamienić na taki jak na zdjęciu poniżej?

Obrazek

Do takich mam łatwiejszy dostęp.

#4 Re: Jaki to kondensator? Prośba o pomoc w identyfikacji.


przez matic 18 lipca 2022, 07:19
abacus napisał(a):A czy w razie konieczności mogę go zamienić na taki jak na zdjęciu poniżej?
[ Obrazek ]
Depending on the function of this capacitor on the board.
The replacement capacitor on your picture has a greater impedance and lower ripple current, but in 90% of cases this is not critical, so most likely yes.

Re: Jaki to kondensator? Prośba o pomoc w identyfikacji.


przez Google Adsense [BOT] 18 lipca 2022, 07:19
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.