English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du)
  • iPhone Xs A2097 64GB - nie wykrywa ładowarki, gdy jest włączony

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 iPhone Xs A2097 64GB - nie wykrywa ładowarki, gdy jest włączony


przez Vogelek23 30 marca 2021, 01:23
Witam,

Trafił mi się taki "klocek" (płyta 820-00997) z problemem braku ładowania w określonej sytuacji. Po podłączeniu ładowarki do uruchomionego telefonu brak jest poboru prądu i brak błyskawicy przy ikonce baterii - bateria nie ładuje się. Gdy przy podłączonej ładowarce wyłączę urządzenie, z chwilą całkowitego zgaśnięcia telefon zaczyna pobierać poprawny prąd i bateria jest normalnie ładowana. Włączam telefon i nic się nie zmienia - bateria jest nadal ładowana. Ale wystarczy, że odłączę ładowarkę nawet na moment i przy powtórnym podłączeniu do włączonego iPhone'a brak jest detekcji ładowarki. Jeśli bateria jest rozładowana (po próbie włączenia wyświetla się ikona pustej baterii), to po podłączeniu ładowarki jest OK, czyli bateria jest ładowana i telefon się sam uruchamia po jakimś czasie.

Reasumując - jedyny scenariusz, gdzie bateria nie jest ładowana, to podłączenie ładowarki w momencie, gdy telefon jest uruchomiony. W pozostałych przypadkach ładowanie jest poprawne. "Twardy" reset nie pomógł, odłączenie i podłączenie baterii też nie, ani wymiana taśmy ładowania.

Spotykam się z tym problemem po raz pierwszy i nie jestem pewny, czy tak ma być (aktualizacja iOS, która ma niby wydłużyć żywotność baterii?), czy może jest to problem programowy, czy jednak sprzętowy. Proszę o ewentualne wskazówki.

Re: iPhone Xs A2097 64GB - nie wykrywa ładowarki, gdy jest włączony


przez Google Adsense [BOT] 30 marca 2021, 01:23

#2 Re: iPhone Xs A2097 64GB - nie wykrywa ładowarki, gdy jest włączony


przez RafalB 13 kwietnia 2021, 09:03
Niestety zachowanie nie jest właściwe. Zacznij od podstawienia taśmy dock (lightning) ale zwykle układ Hydra i/lub Tigris2 jest winny

Re: iPhone Xs A2097 64GB - nie wykrywa ładowarki, gdy jest włączony


przez Google Adsense [BOT] 13 kwietnia 2021, 09:03

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.