English Polski Русский
FORUMDESC_GSM_SMARTPHONE_PDA_REPAIRS
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Iphone 7 TouchID i home button.

przez Iwozar 10 lutego 2019, 18:33
Witam

Potrzebuję się dowiedzieć co mozna zrobić.
Przy wymianie LCD klient urwał sobie taśmę flex od TouchID .
Co można w takim wypadku zrobić ?
Podmieniłem home button z innego Iphona 7 ale nic nie działa i tylko on screen Home button się wyświetla.

Dziękuję za pomoc.

Re: Iphone 7 TouchID i home button.

przez Google Adsense [BOT] 10 lutego 2019, 18:33

#2 Re: Iphone 7 TouchID i home button.

przez misiekelk 10 lutego 2019, 19:12
Naprawić taśmę i będzie śmigać.Można też założyć home spreparowany ale będzie działał tylko powrót do menu.Niestety Home parowany jest z płyta inny nie zadziała .Czekamy na update do programatora które umożliwi przepisywanie home.

#3 Re: Iphone 7 TouchID i home button.

przez Iwozar 10 lutego 2019, 19:27
misiekelk napisał(a):Naprawić taśmę i będzie śmigać


Aż z taką drobnicą się nie bawiłem nigdy , nawet nie wiem jak się do tego zabrać. Da się zdrapać laminat jakoś żeby się dostać do ścieżek ? Wystarczy jakieś łączenie drucikami ? Czy jak to zrobić ?

#4 Re: Iphone 7 TouchID i home button.

przez RafalB 13 lutego 2019, 20:07
misiekelk napisał(a):Czekamy na update do programatora które umożliwi przepisywanie home.


Nie doczekasz się nigdy. Jedynie Apple ma możliwość parowania TID z płytą.

A co do naprawy to wygląda to często tak
Obrazek

Potrzeba bardzo dobrej lutownicy i wszystkiego bardzo dobrego żeby ogarnąć i dać jakaś gwarancje klientowi :)
Robimy zerwane taśmy jak na obrazku ;)

#5 Re: Iphone 7 TouchID i home button.

przez SkaterisPL 6 marca 2019, 01:54
Ale urwał taśmę wychodzącą z LCD do płyty głównej, czy urwał po prostu touch ID? Jeśli to pierwsze to podgrzej lekko wyświetlacz i sciągnij podświetlenie z ekranu, powinno zejść razem z 3D Touch i taśmą z touch ID. Po wstawieniu nowego podświetlenia z nową taśmą TOuch ID pownien działać, o ile nie uszkodziło się coś jeszcze

#6 Re: Iphone 7 TouchID i home button.

przez Zdydam 20 marca 2019, 21:19
Przyciski do Iphone'a 7 są przypisane tylko i wyłącznie do jednej płyty. Z innej nie będzie to działać. Chińczycy ostatnio wymyślili, że jest uniwersalny przycisk z którym łączysz się przez bluetooth. Przycisk jest wtedy w pełni sprawny poza touch id.

Re: Iphone 7 TouchID i home button.

przez Google Adsense [BOT] 20 marca 2019, 21:19

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszystkie opublikowane na tej stronie znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli,
są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.