English Polski Русский Slovenščina
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 iPhone 6S zalany - brak reakcji


przez macsurf 5 września 2019, 12:07
Witam

Dostałem zalanego iPhona 6S ( oznaczenie kodowe: 820-5507-A). Po podłączeniu zasilania - żadnych reakcji.
Dokonałem kilka pomiarów (DM - tryb diody):

Power Consumption: 0 - 0.06A
PP_BAT_VCC: ~0.50 - 3.78
PP_VCC_MAIN: 4.26V
PP_0V9_LDO3: zwarcie - wykrywane tylko wtedy kiedy jest zasilanie zewnętrzne
PP_CPU: 0.90V | DM 576 | 21.8 Om
PP_GPU: zwarcie | DM 13 | 11.4 - 12.4 Om
PP_1V8: 1.79V
PP_0V9: 0.9V
TRISTAR_DP1_CONN_P: DM ~390
TRISTAR_DP1_CONN_N: DM 370-400
TRISTAR_DP2_CONN_P: DM 500-693
TRISTAR_DP2_CONN_N: DM 503-690

Wygląda jakby to był układ U_PMU_RF bo on generuje napięcie 0.9V chyba, że Tristar w tym wypadku ma coś do powiedzenia zważywszy na skaczące napięcie na złączu baterii?

Re: iPhone 6S zalany - brak reakcji


przez Google Adsense [BOT] 5 września 2019, 12:07

#2 Re: iPhone 6S zalany - brak reakcji


przez Slaw 10 września 2019, 00:41
Jeśli po włączeniu płyta wisi na 0.06A to możlowe, że masz problem z magistralami i2c. Prawdopodobnie jest bałagan pod którymś z układów, który się po nich komunikuje, Poszukaj na schemacie hasła i2c to znajdziesz wszystkie układy, które jej używają.

Re: iPhone 6S zalany - brak reakcji


przez Google Adsense [BOT] 10 września 2019, 00:41

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.