English Polski Русский
FORUMDESC_GSM_SMARTPHONE_PDA_REPAIRS
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 iPhone 6S wymiana układu U4100

przez malyarek93 12 października 2018, 23:03
Witam
Dziś swoje umiejętności trenuje na kolejnym zalanym iPhonie 6S. Tym razem ucierpiało zasilanie kamery i MESA. Powodem było dostanie się wilgoci w okolicę U4100 i upalenie ścieżki pod pinem 4 tego układu. Problemem głównie jest lutowanie tego układu. Próbowałem go zdjąć ocalając go, hotairem ustawionym na 400 stopni i pełny nawiew z zamaskowanymi gniazdami połączeniowymi ale nawet jak ogrzewałem go 30-40 sekund to i tak nie mogłem ruszyć tego układu. Próbowałem maskować kaptonem jak i taśmą metalową ale w obu przypadkach skończyło się fiaskiem. Nie chciałem grzać dłużej bo strach o gniazda jak i o wifi od spodu. Dopiero musiałem go rozgrzać kolbą i delikatnie rozkruszyć jego obudowę żeby go usunąć.
Przechodząc do sedna, czy któryś z kolegów mógłby się podzielić doświadczeniami z lutowaniem tych układów, jakiej techniki i ew. temperatur użyć żeby bezpiecznie postawić nowy układ oraz na przyszłość jak zdejmować takie układy?
Pozdrawiam

Re: iPhone 6S wymiana układu U4100

przez Google Adsense [BOT] 12 października 2018, 23:03

#2 Re: iPhone 6S wymiana układu U4100

przez pawel80 13 października 2018, 00:21
400°C do płyt od telefonów to lekka przesada, przede wszystkim zaopatrz się w mały podgrzewacz, jak chcesz skutecznie naprawiać mobile phone. Przed lutowanie podgrzewasz płytę wstępnie i dopiero dokonujesz wymiany podzespołu. Jaki hot-air posiadasz?

#3 Re: iPhone 6S wymiana układu U4100  [ROZWIĄZANY]

przez RafalB 13 października 2018, 08:05
Normalnie operując Hot-Air nie ma szans na spalenie czegokolwiek np. gniazd podczas rozlutu sąsiednich elementów, nie wiem czym i co tam wyczyniasz ale nie jest dobrze. Podgrzewacz nie jest potrzebny, wręcz często szkodzi.

#4 Re: iPhone 6S wymiana układu U4100

przez malyarek93 13 października 2018, 10:10
Co do hotaira to jest to 858D z najmniejszą dyszą jaka była do zestawu :). Podgrzewacz IR Aoyue również posiadam ale zgadzam się z kolegą że to może być trochę za duużo.
Zgadzam się z tym że to 400 jest trochę dużo bo nawet PM-ki bez problemu schodzą przy 350 a tu dużo mniejszy układ i takie kwiatki.
Teraz trzeba będzie bezpiecznie postawić nowy układ.

Re: iPhone 6S wymiana układu U4100

przez Google Adsense [BOT] 13 października 2018, 10:10

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszystkie opublikowane na tej stronie znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli,
są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.