English Polski Русский Slovenščina
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 iPhone 6 resetuje się.


przez marcin79 28 maja 2019, 12:41
Witam dostałem do zabawy IPhone 6 wiem że był zalany, siostra oddała do serwisu bo zaczął się resetować. Została wymieniona bateria miało być w porządku niestety telefon nadal się resetuje. Problem występuje zarówno na baterii jak i na podłączonej ładowarce. Próbowałem hard reset, ustawienia fabryczne, wgrałem nowe oprogramowania jak pamiętam 12.1 - chociaż to była droga przez mękę ale w końcu udało się. Niestety problem nadal występuje. Dotarły śrubokręty więc rozkręciłem telefon. W środku brak 2 śrubek zaznaczonych na czerwono. Zmierzyłem napięcie na baterii - 3,96V naładowana niby w okolicach 50% . Aplikacja w telefonie "kondycja baterii"jakoś nie może sprawdzić jej stanu po chwili następuje reset. Sprawdzając aplikacją "battery life" zużycie to very high 35%
Płyta główna to 820-3486-A
Obrazek
Takie pytanie co sprawdzić ?? :D Czy wymiana baterii ma sens skoro reset występuje zarówno na ładowarce ??

Re: iPhone 6 resetuje się.


przez Google Adsense [BOT] 28 maja 2019, 12:41

#2 Re: iPhone 6 resetuje się.


przez xamledyD 28 maja 2019, 13:04
Witam.
marcin79 napisał(a):Takie pytanie co sprawdzić ??

Przede wszystkim płytę iPhone'a pod mikroskopem - nawet najdrobniejsze ślady zalania mogą budzić niepokój, a wszystkie skorodowane elementy powinny zostać wymienione na nowe. Sprawdź też czy na płycie nie brakuje "drobnicy" - nie wiadomo czy poprzedni serwis czegoś nie przeoczył.
Masz dostęp do innej baterii? Ta aktualnie zamontowana wygląda na kiepski zamiennik.
Pozdrawiam

#3 Re: iPhone 6 resetuje się.


przez marcin79 29 maja 2019, 09:16
Niestety dostępu do innej baterii nie mam, jeżeli by sprawą była tylko bateria to zakupię nową ale wydaje mi się że nawet na słabej baterii ale podłączonej ładowarce nie powinien się resetować.
Wersja oprogramowania którą wgrałem to 12.2
Co ciekawe telefon teoretycznie bardzo szybko się ładuje z 15% do 50% załadował się w około 2 minuty.
Zawsze po włączeniu pokazuje stan baterii 1% z napisem pozostało 0 po 2-3 sekundach wskazanie baterii powraca do poziomu ostatniego ładowania. Sprawdzenie pod mikroskopem trochę potrwa bo dopiero zakupiony.

edit
Sprawdziłem jeszcze baterię w programie 3uTools i wyszły dziwne rzeczy :
Obrazek
Bateria miała być nowa a tutaj data 2/6/2015 :shock:
Ilość ładowań 0
Pojemność 100mAh

#4 Re: iPhone 6 resetuje się.


przez RafalB 29 maja 2019, 18:49
Bateria to złom, najgorszy sort tego co można kupić, do tego taśma baterii źle zamontowana. Uruchom płytę z zasilacza laboratoryjnego i zobacz jaki prąd pobiera oraz jak się zachowuje.

#5 Re: iPhone 6 resetuje się.


przez marcin79 31 maja 2019, 10:58
RafalB napisał(a):Bateria to złom, najgorszy sort tego co można kupić, do tego taśma baterii źle zamontowana. Uruchom płytę z zasilacza laboratoryjnego i zobacz jaki prąd pobiera oraz jak się zachowuje.

Tylko może mi ktoś napisać jak podłączyć pod zasilacz, napięcia jakie odczytałem to 4,15V oraz 2,36V - na zdjęciu na których pinach. W moim zasilaczu mogę podać tylko jedno napięcie.

Obrazek

Pomysł mam taki aby odlutować taśmę od baterii i do niej podpiąć zasilacz. Dziś dotrze mikroskop, tylko może bym sprawdził wcześniej czy to nie wina baterii jak sugeruje RafalB zamiast wyciągać od razu płytę główną.

#6 Re: iPhone 6 resetuje się.


przez przemko21 6 czerwca 2019, 21:28
Chodzi o to żebyś podpiął płytę główną pod zasilacz laboratoryjny poprzez specjalną przejściówkę do iphone. Najprostszą można ją dostać naprawdę niedrogo (sprawdź na allegro). Zasilanie zasilacza ustawiasz na 4V.

Re: iPhone 6 resetuje się.


przez Google Adsense [BOT] 6 czerwca 2019, 21:28
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.