• Iphone 5s A1457 brak reakcji na ładowarkę

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Iphone 5s A1457 brak reakcji na ładowarkę


przez przemko21 13 maja 2019, 00:01
Iphone 5s A1457 16 GB
Oznaczenie jakie znalazłem na płycie głównej: 820-3382-A

Objaw: brak reakcji na ładowanie.
Klient mówi, że miał go podłączonego w TIRze, a po jakimś czasie przestał ładować.
Bateria okazała się padnięta.
Po podmianie baterii na nową telefon uruchamiają się lecz dalszy brak ładowania a ikona baterii wskazuje praktycznie rozładowaną.
Na zasilaczu serwisowym iphone również odpala się. Pobór prądu 0.7-1A,
Moje myśli kierują się w stronę układu IC U2 Tristar

Proszę o wskazówki w dalszej diagnozie.

Re: Iphone 5s A1457 brak reakcji na ładowarkę


przez Google Adsense [BOT] 13 maja 2019, 00:01

#2 Re: Iphone 5s A1457 brak reakcji na ładowarkę


przez Gluhy 22 maja 2019, 12:45
Sprawdziłeś może, jaki prąd pobiera po podpięciu do ładowarki?

#3 Re: Iphone 5s A1457 brak reakcji na ładowarkę


przez Vogelek23 26 maja 2019, 20:08
przemko21 napisał(a):Oznaczenie jakie znalazłem na naklejce na płycie głównej: DX4S1GXVFFG9
Czyli olałeś moją prośbę - w p. 2 zasad działu znajduje się bowiem link do instrukcji, jak odczytywać oznaczenia kodowe płyt głównych. Apple też tam jest i bynajmniej nie stosuje w oznaczeniach takich "dziwolągów", jak podałeś. Proszę zatem przeczytać te zasady, jeśli nie chcesz, aby wątek trafił do Śmietnika, a ostrzeżenie na Twoje konto.

#4 Re: Iphone 5s A1457 brak reakcji na ładowarkę


przez przemko21 27 maja 2019, 23:10
Gluhy napisał(a):Sprawdziłeś może, jaki prąd pobiera po podpięciu do ładowarki?


Pobór prądu zerowy.

#6 Re: Iphone 5s A1457 brak reakcji na ładowarkę


przez przemko21 28 maja 2019, 20:45
Vogelek23 napisał(a):Podstaw taśmę z gniazdem ładowania.


Podstawiłem na próbę nową, bez zmian. Od tego zaczynałem.

#7 Re: Iphone 5s A1457 brak reakcji na ładowarkę  [ROZWIĄZANY]


przez Vogelek23 28 maja 2019, 21:02
Czyli kolejnym podejrzanym jest Tristar. Pomocna może być dokumentacja: schemat-apple-iphone-5s-x152-820-3362-a-051-9681-t56732.html

#8 Re: Iphone 5s A1457 brak reakcji na ładowarkę


przez przemko21 28 maja 2019, 22:02
Vogelek23 napisał(a):Czyli kolejnym podejrzanym jest Tristar.


Potrzebowałem potwierdzenia czy iść w tym kierunku, żeby niepotrzebnie brnąć w lutowanie mikroukładów. Schemat posiadam.
Jeżeli innego wyjścia nie ma to biorę się za wymianę Tristara.

#9 Re: Iphone 5s A1457 brak reakcji na ładowarkę


przez RafalB 29 maja 2019, 18:52
Sprawdź pobierany prąd przy starcie płyty(telefonu) przez płytę. Poprawny mieści się w granicy 50-90mA i ma to miejsce dosłownie 1s po wduszeniu PowerButton. Jeżeli prąd jest wyższy 150-250mA to najczęściej winny jest TriStar.

#10 Re: Iphone 5s A1457 brak reakcji na ładowarkę


przez przemko21 2 czerwca 2019, 18:13
Winny był Tristar, po wymianie odpalił i ładuje. Jeszcze tylko 3 kondensatory blisko układu (gdzieś zdmuchnęło) do wlutowania i iphone gotowy.

Re: Iphone 5s A1457 brak reakcji na ładowarkę


przez Google Adsense [BOT] 2 czerwca 2019, 18:13

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.