English Polski Русский
FORUMDESC_GSM_SMARTPHONE_PDA_REPAIRS
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Iphone 5 A1429 Nie dziala dolny mikrofon

przez janko23 13 września 2018, 12:30
Witam tak jak w temacie. Uszkodzone gniazdo zasilania. Po wymianie taśmy przestał działać mikrofon (znaczy klient twierdzi, że działał). Byłem pewny, że problemem jest taśma, podmieniłem na nową i jest to samo. Na głośno mówiącym jest OK, natomiast dyktafon nie działa. Słychać tylko szum. Oprogramowanie aktualne, hard reset zrobiony. Może się ktoś z podobnym problemem spotkał. Pozdrawiam

Re: Iphone 5 A1429 Nie dziala dolny mikrofon

przez Google Adsense [BOT] 13 września 2018, 12:30

#2 Re: Iphone 5 A1429 Nie dziala dolny mikrofon

przez misiekelk 13 września 2018, 19:25
Taśma najtańsza czy coś lepszego?Sprawdź drobnicę koło złącza na płycie może coś wyskrobałeś przy rozbieraniu.

#3 Re: Iphone 5 A1429 Nie dziala dolny mikrofon

przez Vogelek23 13 września 2018, 20:09
Po pierwsze, czy mogłeś przetestować telefon w momencie przyjmowania na serwis? Jeśli nie (np. z uwagi na uszkodzone gniazdo ładowania nie mogłeś włączyć telefonu), to powinieneś mieć wyraźną notatkę o tym fakcie w protokole przyjęcia telefonu do naprawy (stan urządzenia przy przyjęciu). Jeśli nie masz takowego a klient "ładuje Cię w bambuko" i mikrofon nie działał już wcześniej, czeka Cię być może naprawa płyty głównej na Twój własny koszt.

Jak się już zapewne zorientowałeś, dolny mikrofon w tym modelu jest zintegrowany z taśmą gniazda ładowania, więc jeśli podmiana taśmy nic nie dała, problem leży w... no właśnie. Sprawdziłeś może, czy przypadkiem otwór w obudowie nie jest czymś zaklejony (często jest tam mnóstwo syfu)? Czy prawidłowo założyłeś gumę uszczelniającą mikrofon (nie zakryłeś otworu akustycznego)?

#4 Re: Iphone 5 A1429 Nie dziala dolny mikrofon

przez RafalB 15 września 2018, 07:11
Jesteś pewien, że niczego nie urwałeś? Współpracuje z dziesiątkami serwisów(wymieniaczy lcd, taśm i akumulatorów) i tego typu rzeczy dzieją się nagminnie tj. oderwane dławiki w liniach np. mikrofonu
Częste jest podważanie taśm metalowymi narzędziami, jednak nawet plastiki bez problemu zrywają elementy w rastrze 01005, zweryfikuj to jeżeli możesz.

#5 Re: Iphone 5 A1429 Nie dziala dolny mikrofon  [ROZWIĄZANY]

przez janko23 3 października 2018, 20:57
Okazało się że jedna z popularnych firm sprzedaje wadliwe taśmy. Kupiłem dwie i obie nie działają. W obu wystąpił problem z mikrofonem. Po podpięciu oryginalnej problem znikł. Dziękuję za pomoc.

Re: Iphone 5 A1429 Nie dziala dolny mikrofon  [ROZWIĄZANY]

przez Google Adsense [BOT] 3 października 2018, 20:57

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszystkie opublikowane na tej stronie znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli,
są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.