English Polski Русский
FORUMDESC_DESKTOP_PC_REPAIRS
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 iMac 27 ekran gaśnie w zupełnie przypadkowych odstępach .

przez Daro1970 6 listopada 2018, 11:11
Witam . Mam problem z iMac 27 mid 2010 , 3,2 GHz Intel Core i3 ,ATI Radeon HD 5670 512 MB . Szukałem podobnych wątków ale są tylko nieco podobne . U mnie objawy są następujące : ekran gaśnie całkowicie w zupełnie przypadkowych momentach , po kliknięciu włącznikiem odpala się ponownie na nieokreślony czas - raz może to być 20 sek. raz 5 min . raz 2 godziny . Często jak zacznie gasnąć muszę go klikać co chwile żeby np. coś zakończyć . Po takim zagaśnięciu kursor wędruje w lewy górny róg . Ostatnio po odpaleniu chodził dwa tygodnie bez problemu nawet nie wyłączany .Najczęściej dłużej chodzi po wystudzeniu ale potrafi też gasnąć zaraz po odpaleniu po nocy . Czasami po wielu kliknięciach przestaje reagować i muszę go restartnąć na krótko , po czy przeważnie szybko się wyłącza , choć nie zawsze . Co ciekawe po wyłączeniu się realizuje zadania w tle ale przez kilka sekund . Można np. pisać lub jest jeszcze przez chwilę dżwięk z karty na pasku . W czasie pisania tych żali zagasł raz . Proszę o pomoc bo nie wiem czy kierować się w stronę inwertera czy może ekranu ???? styków , chłodzenia czy sterowania . Z góry dziękuje za pomoc .

Re: iMac 27 ekran gaśnie w zupełnie przypadkowych odstępach .

przez Google Adsense [BOT] 6 listopada 2018, 11:11

#2 Re: iMac 27 ekran gaśnie w zupełnie przypadkowych odstępach .

przez Vogelek23 7 listopada 2018, 01:15
Przede wszystkim, proszę innych użytkowników o nieraportowanie niniejszego wątku z powodu braku oznaczenia kodowego płyty głównej - na obecnym etapie jest kompletnie niepotrzebne, a ponadto wymaga uciążliwego wyciągania płyty głównej z obudowy, co może się okazać zupełnie zbędne z uwagi na charakter usterki.

I teraz do sedna - odłącz kabel/taśmę VSYNC, łączącą ekran z płytką inwertera i sprawdź, czy ekran zacznie działać dłużej z włączonym podświetleniem. Jeśli tak, problem jest z listwami LED (są dwa osobne segmenty).

#3 Re: iMac 27 ekran gaśnie w zupełnie przypadkowych odstępach .

przez Daro1970 7 listopada 2018, 14:52
Po wypięciu taśmy objawy te same . Wyłączenie po kilku minutach ,

#4 Re: iMac 27 ekran gaśnie w zupełnie przypadkowych odstępach .

przez tumpio 12 listopada 2018, 18:02
Kursor w górnym lewym rogu oznacza ponowne załadowanie kextów grafiki. Pierwsze to sprawdź czy problem jest z matrycą , np: podświetlając przy wygaszeniu matrycę pod kątem będziesz widział treść lub podłączając zewnętrzny monitor. Twój opis, oprócz problemów z matrycą, może oznaczać problemy z GPU.

#5 Re: iMac 27 ekran gaśnie w zupełnie przypadkowych odstępach .

przez Daro1970 22 listopada 2018, 01:27
Postawiłem na inwerter . Po wymianie na inny na razie przez tydzień spokój . Zamontowałem też drugi monitor w trybie ekranu rozszerzonego . Czekam kiedy się główny wysypie , ale na razie chodzi .

Re: iMac 27 ekran gaśnie w zupełnie przypadkowych odstępach .

przez Google Adsense [BOT] 22 listopada 2018, 01:27

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszystkie opublikowane na tej stronie znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli,
są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.