• HP ProBook 6570b how unlock MPM to add system information

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 HP ProBook 6570b how unlock MPM to add system information


przez wlukasz1985 17 stycznia 2017, 22:18
Witam, mam problem z dodaniem do mojego laptopa odpowidnich danych po
wgraniu nowego BIOS-u na kość.
Po starcie uruchamia się błąd: "The following product information
programmed into the system board is missing or invalid SYSTEM BOARD (A00)"
SN, PN, itp.

HP ProBook 6570b
Dane płyty głównej:
(NR płyty 686973-001)
020115500-600-G REV: 0J
BIOS: 68ICE Ver. F.65

Wykonałem następującą komendę:

I replaced the motherboards on a few HP ProBook laptops. I'm trying
to brand and commit them with the new information. 12 of them branded and
committed without any issues, but I'm having some problems with the other
three. I'm getting and error that says "MPM is not unlocked. Will not be
able to set BIOS settings. Please escalate with UUID to get SMC blob to
unlock MPM."



The instructions I have say that to unlock MPM on 2012 and 2013 model
laptops:



"If MPM is locked, the user can unlock MPM as below:

(format pendriva za pomocą programu HP USB Disk Storage Format Tool, z opcją "quick format")
próbowałem też programem RUFUS format dysku z opcją Free DOS

Rename the file to the FSMC.bin in wndmifit to SMC.bin
Save the file to FAT32 USB key and insert to the system (or save the
file to the root of drive D: HP_TOOLS)
Press "Windows Key + UP Key + Down Key" and turn on the system"


Wersje które próbowałem uruchomić dla tego laptopa to: NbDmiFit-2.06 oraz
NbDmiFit-2.07
niestety nie pomogły.
Były uruchamiane na pendrivie 2GB (który jest zalecany) oraz 4GB pod dosem
- jednak za karzdym razem dostałem komunikat odnośnie blokady MPM albo że
płyta główna jest nieobsługiwana

Czy ktoś miał podobny problem z laptopem HP?
Może robie coś niepoprawnie ?
W jaki sposób mam spreparować pendriva?

Re: HP ProBook 6570b how unlock MPM to add system information


przez Google Adsense [BOT] 17 stycznia 2017, 22:18
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.