English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du)
  • HP ProBook 4330s - bardzo długo się uruchamia, problemy z usypianiem

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 HP ProBook 4330s - bardzo długo się uruchamia, problemy z usypianiem


przez PBN 16 kwietnia 2019, 21:00
Witam wszystkich. Posiadam laptopa HP ProBook 4330s w którym występują dwa zasadnicze problemy:
- komputer uruchamia się niesamowicie długo (czarny ekran po wciśnięciu power, kilka min i dopiero logo HP)
- występują problemy z usypianiem/hibernacją/wznawianiem działania z uśpienia (objaw jak powyżej albo czarny ekran cały czas)
Testowałem większość podzespołów (cpu/dźwięk/grafika/ramy/dysk/klawiatura/touchpad) i jeśli laptop postanowi się uruchomić po tym długim czasie to wszystko działa poprawnie. Problemy z długim uruchamianiem występują zawsze po podpięciu zasilania tzn gdy dopiero podpinamy zasilacz i staramy się go uruchomić. Gdy pracuje jakiś czas, wyłączymy go i za chwilę włączymy ponownie - jest ok. Poza tym pomarańczowa dioda od LANu świeci się cały czas (nawet gdy komputer jest wyłączony a nie ma wpiętego kabla RJ45 - mimo tego zachowania ethernet wydaje się działać prawidłowo.)

Płyta główna to:
6050a2465101-mb-a02
hstnn-197c-3
hstnn-197c-4
grafika jest tylko zintegrowana

Prosiłbym o pomoc w diagnozie i ewentualnej naprawie usterki.

Re: HP ProBook 4330s - bardzo długo się uruchamia, problemy z usypianiem


przez Google Adsense [BOT] 16 kwietnia 2019, 21:00

#2 Re: HP ProBook 4330s - bardzo długo się uruchamia, problemy z usypianiem


przez sebastiank 16 kwietnia 2019, 22:20
Jeśli wykluczyłeś usterkę wymienionych elementów sprawdź na innym wsadzie BIOSu i/lub na innej (najlepiej nowej) kości. Być może problem rozwiąże wymiana kości na nową i zaprogramowaną oryginalnym wsadem.

#3 Re: HP ProBook 4330s - bardzo długo się uruchamia, problemy z usypianiem


przez PrEzEz96 18 kwietnia 2019, 09:47
U mnie zmiana wersji bios rozwiązała problem. Po wgraniu najnowszej dostępnej wersji sprzęt zaczął działać poprawnie.

Re: HP ProBook 4330s - bardzo długo się uruchamia, problemy z usypianiem


przez Google Adsense [BOT] 18 kwietnia 2019, 09:47
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.