• HP Pavilion 15-EG Quanta G7H DA0G7HMB8G0 REV G - wyłącza się

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 HP Pavilion 15-EG Quanta G7H DA0G7HMB8G0 REV G - wyłącza się


przez inventco 16 lutego 2024, 21:39
Witam.
Laptop jak w temacie.
KBC: IT5570E
BIOS: 25L12872F MXIC
UMA (brak grafiki)
INTEL CORE i5

Laptop zapala led biały po podłączeniu ładowarki, ale po naciśnięciu power-on po niecałej 1 sekundzie wyłącza się.
Na pinie adapter id mam 0,3V. Na pinie 67 KBC także mam 0,3V. Czy to jest normalne w tym laptopie?
Jak ustalana jest wartość która powinna być na pinie adapter ID ? przecież w hp to zwykły dzielnik a nie widzę skąd ma być +3V do dzielnika.
Pozdrawiam.

Zmieniłem ładowarkę na taką 130W, mam teraz 1,3V.
Ale ogólnie nic to nie zmieniło.
Laptop po naciśnięciu power-on odpala na około 1s w tym czasie prąd skacze do około 1A na zasilaczu i spada do 40mA trzyma ten stan jeszcze chwilę max 3s i prąd spada do 0mA...
Naciśnięcie PWR zapętla cykl w nieskończoność (w sensie każde naciśniecie pwr generuje taką sekwencję). Niezależnie czy ram jest czy go nie ma.

Napięcia w chwili odpalenia płyty pojawiają się na wszystkich cewkach. VCC V_BOOT mam 1.8V ale mam kompletny brak komunikacji po liniach SVID CLK i DATA za to kontroler wystawia mi SVID ALERT.

Re: HP Pavilion 15-EG Quanta G7H DA0G7HMB8G0 REV G - wyłącza się


przez Google Adsense [BOT] 16 lutego 2024, 21:39

#2 Re: HP Pavilion 15-EG Quanta G7H DA0G7HMB8G0 REV G - wyłącza się


przez Vogelek23 17 lutego 2024, 20:00
Jakie są parametry zasilania, nadrukowane na etykiecie na spodzie laptopa (chodzi o napięcie i prąd)? Jaki zasilacz używałeś oryginalnie (moc)?

#3 Re: HP Pavilion 15-EG Quanta G7H DA0G7HMB8G0 REV G - wyłącza się


przez inventco 17 lutego 2024, 21:09
Witam.
Klient twierdzi, że zasilacz oryginalny ilaptop wieczorem dzialał a rano nie odpalił już.
na obudowie 19,5V / 2,31A
sprawdzany na 65|W oryginale (klient przyniósł) i warsztatowym /330k
To samo na każdym.

#4 Re: HP Pavilion 15-EG Quanta G7H DA0G7HMB8G0 REV G - wyłącza się  [ROZWIĄZANY]


przez Vogelek23 18 lutego 2024, 01:43
inventco napisał(a):na obudowie 19,5V / 2,31A
Czyli zasilacz 45W.

inventco napisał(a):sprawdzany na 65|W oryginale
Sprawdź na wszelki wypadek na zasilaczu 45W. W tym wątku co prawda Lenovo, ale zasada działania detekcji zasilacza jest w zasadzie taka sama - problem był z taktowaniem CPU, a spowodowany zastosowaniem do testów zasilacza o większej mocy, niż fabryczny do tego modelu: lenovo-yoga-500-15ibd-lt41-mb-14217-1m-na-zasilaczu-0-48ghz-t73114.html

#5 Re: HP Pavilion 15-EG Quanta G7H DA0G7HMB8G0 REV G - wyłącza się


przez inventco 23 lutego 2024, 10:35
Po wymianie CPU płyta wstała
Oczywiście zabawy z wyczyszczeniem me region ale ogólnie cpu i płyta ruszyła.

Re: HP Pavilion 15-EG Quanta G7H DA0G7HMB8G0 REV G - wyłącza się


przez Google Adsense [BOT] 23 lutego 2024, 10:35

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.