• HP 650 płyta newton_cr&hr_hpc mv_mb_v1 brak obrazu

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 HP 650 płyta newton_cr&hr_hpc mv_mb_v1 brak obrazu


przez maciek1221 21 kwietnia 2017, 10:41
Witam,
laptop HP 650, płyta newton_cr&hr_hpc mv_mb_v1 nie wyświetla obrazu. Pobór prądu stabilizuje się na 0,86A. Płyta nie posiada dedykowanej grafiki, jest na podzespołach intel. Wgrałem 3 różne biosy, podstawiałem kilka procesorów, pamięci ram dalej nic.
Poczytałem na forum o podobnych przypadkach i zmieniłem NCP6132B na NCP6132A z demontażu, też nic to nie dało. W podobnych HP był problem z socketem procesora, tutaj delikatne dociskanie nic nie daje. Nie programowałem KBC ponieważ nie znalazłem wsadu, o ile on jest programowalny.
Napięcia na wszystkich cewkach są obecne. Czy któryś z użytkowników ma może pomysł co zrobić dalej? Klientka powiedziała, że usterka wystąpiła po tym jak laptop w torbie był przygnieciony walizką w czasie podróży.

pozdrawiam

Re: HP 650 płyta newton_cr&hr_hpc mv_mb_v1 brak obrazu


przez Google Adsense [BOT] 21 kwietnia 2017, 10:41

#2 Re: HP 650 płyta newton_cr&hr_hpc mv_mb_v1 brak obrazu


przez michal1490 21 kwietnia 2017, 10:59
Laptop sprawdzony na innej matrycy? Taśma nie wypięła się ze złącza matrycy?

#3 Re: HP 650 płyta newton_cr&hr_hpc mv_mb_v1 brak obrazu


przez maciek1221 21 kwietnia 2017, 11:05
Sprawdzałem na zewnętrznym, brak obrazu.

#5 Re: HP 650 płyta newton_cr&hr_hpc mv_mb_v1 brak obrazu


przez maciek1221 25 kwietnia 2017, 08:38
Programowałem obie kości, sprawdzałem 3 różne wsady, z Elvikom ten: schemat-hp-650-655-compaq-cq58-foxconn-newton-cr-hr-hpc-newton-br-hpc-mv-mb-v1-t31357.html#p124821

Na oryginalnym pobór skakał czasami do 1,3A, na tych sprawdzonych staje na 0,87 i rośnie jak zaczyna kręcić się wentylator.

Edit:
Ten wsad wrzucony przez Ciebie Sebastiank też nie pokazuje obrazu.
Zauważyłem, że na płycie jest U1302 przetwornica o oznaczeniu ALX. W kilku lenovo miałem problemy z tą przetwornicą i odpowiadała ona za wyświetlanie obrazu. Może to ona stanowić problemy czy to raczej kwestia mostka? Próbowałem reflow mostka, nic nie dał.
EDIT2:
Wstawiłem stary układ NCP i pobór prądu na biosie od Ciebie SebastianK to 0,23A. Na wlutowanym innym NCP pobór wynosi 0.87A. Czy może być tak, że oba te układy są uszkodzone? W tym momencie testuję laptopa na układzie NCP z wylutu i pobór to 0,87A.

#6 Re: HP 650 płyta newton_cr&hr_hpc mv_mb_v1 brak obrazu


przez Vogelek23 25 kwietnia 2017, 09:36
Strasznie chaotycznie podchodzisz do tematu, a elektronika chaosu nie znosi. Proszę zacząć od zmierzenia napięć do masy na wszystkich cewkach przetwornicy po włączeniu płyty.

#7 Re: HP 650 płyta newton_cr&hr_hpc mv_mb_v1 brak obrazu


przez maciek1221 25 kwietnia 2017, 09:57
L1611- 1,8V
L1711- 0,9V
L1311- 1,15V
L1321- 1,15V
L1331- 0V <to napięcie przy pisaniu pierwszego posta wynosiło około 0,4V
L1111-1,07V
L1211 - 1,5V
3,3 i 5V też obecne na cewkach.

Vogelek23 może to wygląda chaotycznie w postach, mimo wszystko w działaniach staram się zachować jakiś porządek.

Wlutowałem jeszcze jeden pewny NCP6132B i pobór prądu też jest rzędu 0,9A. Rozumiem,ze procesor nie jest w pełni zasilany? A może problem jest w tym, że wlutowałem NCP6132B w miejsce NCP6132A?

#8 Re: HP 650 płyta newton_cr&hr_hpc mv_mb_v1 brak obrazu


przez maciek1221 28 kwietnia 2017, 15:15
Witam,
ostatecznie w laptopie została wymieniona płyta ponieważ zakupiłem w okazyjnej cenie. Wgrałem powyższe biosy w celu sprawdzenia i działają poprawnie. Dodam informacje w wątkach.

Pozdrawiam i dzięki za próbę pomocy.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
cron