English Polski Русский Slovenščina
  • Honor 8 FRD-L09 Nie rozpoznano urządzenia USB

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Honor 8 FRD-L09 Nie rozpoznano urządzenia USB


przez Zinyx 17 listopada 2019, 19:10
Witam, mam problem ze smartfonem Honor 8 FRD-L09, nie mogę się połączyć z PC, system nie może rozpoznać urządzenia. Szybkiego ładowania też nie mam. Smartfon uruchamia się wszystko działa poza tą komunikacją USB
Obrazek

Sprawdzałem pod przewodem od P9 Pro i ładowarką. Ani ładowania szybkiego ani nie wykrywa.
Wymieniłem baterię i płytkę USB - Brak komunikacji z PC nadal.

Wyłączyłem smartfon, odłączyłem baterię, następnie podłączyłem baterię, zwarłem test point do masy i podłączyłem przewód USB - nie rozpoznaje urządzenia
Obrazek
Jeśli wcisnę Volume - i podłącze USB przechodzi do fastboot ale nie rozpoznaje urządzenia

Myślałem że może uszkodzony jest BQ25892 ale czy ten układ wpływał by na komunikacje z PC ?
Jakieś podpowiedzi ?

Ładowanie jest z ładowarki max 960mA, z portu USB 3.0 w laptopie daje około 1,1A

Obrazek
Obrazek

Re: Honor 8 FRD-L09 Nie rozpoznano urządzenia USB


przez Google Adsense [BOT] 17 listopada 2019, 19:10

#2 Re: Honor 8 FRD-L09 Nie rozpoznano urządzenia USB


przez misiekelk 25 listopada 2019, 16:05
Podmień lub wylutuj ten układ co siedzi na płycie obok złącza (bat i tasma z dolnej płytki).Jest to układ szybkiego ładowania.Płytka mam nadzieję że oryginał.Chińczyki nie mają pełnej obsady elementów.

Re: Honor 8 FRD-L09 Nie rozpoznano urządzenia USB


przez Google Adsense [BOT] 25 listopada 2019, 16:05

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.