English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du)
  • GTX 1080 TI Gigabyte zwarcie

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 GTX 1080 TI Gigabyte zwarcie


przez kataklysm 19 grudnia 2020, 18:23
Trafiła do mnie karta jak w temacie, ponieważ nie naprawiam kart graficznych proszę o pomoc doświadczonych kolegów. Komputer z kartą nie uruchamia się podejrzewam zwarcie w głównej linii zasilania. Wykonałem pomiary i przedstawiam je na zdjęciach, niepokoi mnie niski opór na zasilaniu GPU ale oprócz tego jedna z cewek obok gniazd zasilania ma prawie pełne zwarcie. Do kompletu uszkodzony jest też bezpiecznik który jak się domyślam jest ochroną dla slotu PCIE

Proszę o pomoc przy dalszej diagnozie

Obrazek

Obrazek

Re: GTX 1080 TI Gigabyte zwarcie


przez Google Adsense [BOT] 19 grudnia 2020, 18:23

#2 Re: GTX 1080 TI Gigabyte zwarcie


przez kriskot 19 grudnia 2020, 22:36
Obrazek
you have a resistance of 0.2 Ohm
if the resistance is 1Ohm or less, then the conclusion should be - change the GPU
may come in handy, sorry video in Russian
1080 Ti Power Circuit Repair !: https://youtu.be/m2VmOFcRSFo

#3 Re: GTX 1080 TI Gigabyte zwarcie


przez kataklysm 19 grudnia 2020, 23:09
kriskot napisał(a):[ Obrazek ]
you have a resistance of 0.2 Ohm
if the resistance is 1Ohm or less, then the conclusion should be - change the GPU
may come in handy, sorry video in Russian
1080 Ti Power Circuit Repair !: https://youtu.be/m2VmOFcRSFo


Thank you but i have short in VPP line so i try to find bad element and meansure gpu after this. From my sources i know is good resistance for this gpu is beetwen 0.5 to 0.7 ohm so maybe my multimeter is poor or maybe this resistance can rise up after fix short on pcb

#4 Re: GTX 1080 TI Gigabyte zwarcie


przez kriskot 20 grudnia 2020, 08:33
resistance on the 12V circuit should be 400-450 Ohm

Re: GTX 1080 TI Gigabyte zwarcie


przez Google Adsense [BOT] 20 grudnia 2020, 08:33
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.