FORUMDESC_DESKTOP_PC_REPAIRS
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Grafika GTX960 MS-V320 - uszkodzenia na płycie

przez adamb 8 czerwca 2017, 08:25
Witam
Trafiła do mnie karta graficzna uszkodzona w czasie transportu PC, wypadła ze slotu i doznała uszkodzeń na laminacie (foto poniżej). Działa ale wyświetla artefakty. Pytanie czy jest możliwa odbudowa uszkodzeń, czy ktoś z Was posiada taką grafikę i udostępniły fotografię uszkodzonego miejsca.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Re: Grafika GTX960 MS-V320 - uszkodzenia na płycie

przez Google Adsense [BOT] 8 czerwca 2017, 08:25

#2 Re: Grafika GTX960 uszkodzenia na płycie

przez przekrent 9 czerwca 2017, 12:54
Brakuje dwóch rezystorów. Zapewne wytwarzają napięcie referencyjne dla kości VRAM. Możesz podejrzeć ich wartości u sąsiedniej kości M3, będą to rezystory R535 i R536. Powinieneś również naprawić te dwie ścieżki od magistrali PCI-E.

Re: Re: Grafika GTX960 uszkodzenia na płycie

przez Google Adsense [BOT] 9 czerwca 2017, 12:54

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszystkie opublikowane na tej stronie znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli,
są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.