English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du)
  • Goclever Terra 90 nie uruchamia się, nie ładuje baterii

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Goclever Terra 90 nie uruchamia się, nie ładuje baterii


przez HeartCom 21 stycznia 2019, 13:10
Trafił mi w ręce wspomniany tablet. W między czasie starając się zrobić dokładny opis wylogowało mnie z forum i cały wiersz poszedł w eter...
Model Goclever Terra 90 nie daje oznak życia. Nie włącza się nie reaguje na power nie ładuje baterii.. Pierwsze co rzuciło się w oczy uszkodzone gniazdo USB. Myślę no ok jakoś się ogarnie. Uszkodzone kilka ścieżek ale akurat odpowiedzialne za przesył danych. Uszkodzona jakaś cewka na lini danych brak możliwości interpretacji ale i tak brak oznaczeń widocznych nawet na tym co się zachowało w kawałku. Oczyszczone, bajzel oprzątnięty jako tako na "sztukę" połączone już ścieżki. Napięcie mam już na płycie, ale poza tym dalej brak oznak życia.
Obrazek
Napięcie pojawia mi się na Hxh2Kz obecnie jednak już GG2M po wymianie czy do końca dobra podmianka? Nie mam pewności. Wyciągnięte z innego chińskiego tableta też z sekcji zasilania. Buszując szukając co to może być trafiłem tylko na cuś takiego na rosyjskim forum:
http://vlab.su/viewtopic.php?f=178&t=57261
Bazując na tym schemacie porobiłem pomiary i wyglądało to tak:
Na układzie Hxh2Kz przed podmianką na 1- 5V, na 2 - zwarcie do masy, na 3 - zwarcie do masy i tym samym z 2, na 4 - brak zwarcia do masy ale i brak napięć, na 5- podobnie jak na 4.
Na układzie GG2M na 1 - 5V, na 2 - zwarcie do masy, 3 - brak napięć, brak zwarcia do masy, 4 - na wyjściu obecnie 1,35V, 5 - na wyjściu 0,5V. Też uszkodzony?
Przedwcześnie wymieniłem też raczej układ AXP202 na AXP209 widać na zdjęciu. W wyprowadzeniu nóżek nie widzę różnic są niewielkie zaś w samej strukturze, ale sugerując się informacją na innym rosyjskim forum:
https://www.mobile-files.com/forum/show ... 52-AXP202-и-AXP209-взаимозаменяемы
poparł że tablet żyje po przeszczepie. Dawca ten sam tablet co wcześniej
Obrazek
Ale robiąc pomiary widzę, że napięcie ginie gdzieś po drodze i nie ma zasilania tego układu na nóżce 32 i 33 AC IN mam brak napięć. Domyślam się że brak jakiś schematów do tych cudów a jakby były to i tak interpretować układy trzeba by było po ich nazwach o ile by się pokrywały bo brak oznaczeń na laminacie. Może ktoś miał podobnego tableta na stole albo ma większe doświadczenie w tej dziedzinie to byłbym wdzięczny za wskazówki i pomoc.
Obrazek
Obrazek

Re: Goclever Terra 90 nie uruchamia się, nie ładuje baterii


przez Google Adsense [BOT] 21 stycznia 2019, 13:10
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.