• Gdzie szukać wersji roboczej pisanego postu i co z czasem aktywnej sesji ?

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

1. W tym dziale dozwolone jest wyłącznie zgłaszanie problemów, błędów czy też propozycji usprawnień, związanych bezpośrednio z forum Elvikom.
2. Zabronione jest zamieszczanie jakichkolwiek danych osobowych/firmowych, a także reklamy (w tym kryptoreklamy).
3. Piszemy poprawną polszczyzną, nie przeklinamy, nie krzyczymy.

#1 Gdzie szukać wersji roboczej pisanego postu i co z czasem aktywnej sesji ?


przez 50eng 4 maja 2015, 20:13
Jestem człowiekiem załamanym. Pierwszy, długi, dopracowany post zakończył się niespodzianką: w ferworze walki z klawiaturę nacisnąłem niechcący jakąś kombinację klawiszy (z TAB) i zostałem wyrzucony w inne miejsce forum, bez możliwości powrotu do zaawansowanego tekstu.
Zaczynam od nowa, piszę, piszę, sprawdzam schemat, by być dokładnym, robię jeszcze kilka pomiarów, kończę wreszcie i naciskam "wyślij". W odpowiedzi mam komunikat, że mam się zalogować (ponownie- oczywiście) bo sesja chyba wygasła. Kupię metr gumy do majtek i strzelę sobie w łeb.

Czy jest jakaś metoda na nietracenie całego wysiłku i uzyskania dostępu do tego co już zostało napisane ?
To samo pytanie, gdy bez ostrzeżenia wygaśnie sesja ?
Na razie mam żylaki na czole i musze odpocząć.

Re: Gdzie szukać wersji roboczej pisanego postu i co z czasem aktywnej sesji ?


przez Google Adsense [BOT] 4 maja 2015, 20:13

#2 Re: Gdzie szukać wersji roboczej pisanego postu i co z czasem aktywnej sesji ?  [ROZWIĄZANY]


przez Vogelek23 4 maja 2015, 22:50
1. Czyżby przycisk WSTECZ w przeglądarce nie działał jak trzeba? Powinieneś móc wrócić do poprzedniej strony bez utraty treści pisanej wiadomości (na pewno w Chrome działa to bez problemu). Jaką przeglądarkę i system operacyjny używasz?

2. Czas sesji jest ustawiony na dość długo, bo aż na 3600 sekund (czyli 1 godzinę). To w zdecydowanej większości przypadków powinno wystarczyć. Jeśli jednak chcesz mieć dłuższą sesję, wystarczy podczas logowania zaznaczyć opcję "Zapamiętaj mnie" - wtedy sesja wygaśnie dopiero, gdy ręcznie wylogujesz się z forum.

Obrazek

3. Bez wywoływania żylaków na czole i konieczności strzelania sobie w łeb gumą od majtek, działają jeszcze dwie opcje "rezerwowe" na stronie pisania posta: PODGLĄD (1) i ZAPISZ (2). Pierwsza powoduje przedłużenie sesji o kolejną godzinę i przy okazji pokazuje, jak będzie wyglądał nasz post po opublikowaniu, druga natomiast zapisuje kopię roboczą do Panelu Użytkownika, skąd można w dowolnym momencie ją załadować, dokończyć pisanie i opublikować (przepraszam za angielski interfejs na przykładowym obrazku):

Obrazek

#3 Re: Gdzie szukać wersji roboczej pisanego postu i co z czasem aktywnej sesji ?


przez 50eng 5 maja 2015, 16:15
Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Używam Win 2000 Proff. i Operę 12.02. Rzeczywiście "wstecz" nie pomogło. Ale reszta odpowiedzi całkowicie zaspokoiła moją niewiedzę i jeszcze raz dziękuję.
(Chciałem dać "Pomógł", ale nie mam uprawnień.)

#4 Re: Gdzie szukać wersji roboczej pisanego postu i co z czasem aktywnej sesji ?


przez Vogelek23 5 maja 2015, 21:07
50eng napisał(a):Używam Win 2000 Proff. i Operę 12.02.
Problem w tym, że serwer forum nie wspiera już tego systemu operacyjnego - stąd mogą pojawiać się problemy z prawidłowym przetwarzaniem skryptu forum przez przeglądarkę. Jednakże na pewno będę musiał to sprawdzić, zatem proszę nie zamykać jeszcze tego wątku.

(Chciałem dać "Pomógł", ale nie mam uprawnień.)
Jeśli mógłbym otrzymać od Kolegi hasło do konta na PW, sprawdzę dokładnie, o co chodzi. Najlepiej, gdy Kolega zmieni swoje hasło na inne, udostępni mi to drugie i gdy potwierdzę, że już skończyłem sprawdzanie, wróci Kolega do swojego oryginalnego hasła.

#5 Re: Gdzie szukać wersji roboczej pisanego postu i co z czasem aktywnej sesji ?


przez Vogelek23 5 maja 2015, 23:16
Konto autora zostało sprawdzone i nie było problemów z przyznaniem "Pomógł" w tym wątku. Problemy Kolegi z przyznaniem "Pomógł" związane są najpewniej z niewspieranym przez nasz serwer systemem operacyjnym Kolegi.

Jednakże rzeczywiście nie we wszystkich przeglądarkach prawidłowo działa opcja WSTECZ podczas pisania posta - temu przyjrzę się w najbliższych dniach. Do czasu usunięcia tej niedogodności - o ile się da - proszę o używanie opcji "rezerwowych", o których napisałem w poście #2.

Wątek zamknę po rozwikłaniu zagadki WSTECZ.

#6 Re: Gdzie szukać wersji roboczej pisanego postu i co z czasem aktywnej sesji ?


przez Vogelek23 28 czerwca 2015, 01:08
Niestety, wygląda na to, że niektóre przeglądarki (IE, Firefox) nie zapamiętują wpisanych w pola tekstowe danych po wciśnięciu WSTECZ. Ponieważ w Google Chrome ta opcja działa bez zarzutu, to sądzę, że nie jest to problem ze skryptem forum.

Niniejszym zamykam temat. Gdyby jednak ktoś chciał coś dodać, proszę pisać na PW o otwarcie wątku.

Re: Gdzie szukać wersji roboczej pisanego postu i co z czasem aktywnej sesji ?


przez Google Adsense [BOT] 28 czerwca 2015, 01:08

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.