English Polski Русский Slovenščina
 • Garmin Dakota 20 - Przywrócenie pamięci wewnętrznej

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

 1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
 2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
 3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
 4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
 5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
 6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Garmin Dakota 20 - Przywrócenie pamięci wewnętrznej


przez bpjl 25 marca 2019, 10:08
Witajcie,

Mam taki problem: podłączyłem swoją nawigację Garmin Dakota 20 do telefonu z androidem i przypadkiem zamiast karty pamięci sformatowałem wewnętrzną pamięć GPSa. Teraz wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że Dakota nie widzi swojej pamięci.

Po "nastu" godzinach szukania informacji w sieci i wielu różnych próbach dotarłem do takiego tematu na pewnym forum - https://advrider.com/f/threads/solution ... ac.804421/

Jest tutaj opisana sytuacja analogiczna do mojej i możliwy sposób usunięcia problemu.

Jednak dla mnie tutaj pojawia się kolejny problem - LINUX.

Mam zainstalowany MINT w wirtualnej maszynie i niby mam tutaj co i jak:
1) Using a Mac or Linux box that has the "dd" command
2) Open Terminal and type: dd if=/dev/zero of=/dev/disk2 , "/dev/disk2" being your Garmin's drive name*
3) Run the dd command.**
4) When done you'll see the drive in Disk Utility, but no volumes. Unplug the device
5) Plug the Garmin into at Windows PC, and format as FAT32, default allocation size.
6) Your Done. Now load your backed up data back onto the drive (via Mac or PC) and you should be back to where you started.

Jednak nic mi z tego nie wychodzi.

Czy ktoś mógłby poprowadzić mnie za rękę przez ten linuxowy terminal?

-=EDYCJA=-

OK, Okazało się to prostsze niż myślałem. Zatem dla potomności:

Jeśli sformatujesz sobie pamięć w nawigacji Garmin i urządzenie przestanie ją widzieć (czego objawami mogą być: brak możliwości wczytania profili oraz języków, brak możliwości zapisu punktów i śladów, itp..) możesz spróbować poniższego poradnika:

  01. Uruchom jakąś dystrybucję Linux'a (może być livecd, zainstalowana na innym kompie, wirtualna maszyna, obojętnie. Ja miałem livecd w wirtualnej maszynie :P).
  02. Jeśli po podłączeniu Garmina do komputera on też nie widzi pamięci wewnętrznej podłącz go ponownie w trybie preboot (poszukaj w sieci jak w niego wejść w twoim urządzeniu).
  03. W Linux'ie uruchom terminal i wydaj komendę
  Kod: Zaznacz całylsblk
  aby wyświetlić listę dysków i partycji. Z niej dowiedziałem się że pamięć mojej Dakoty to "sdb".
  04. Czas na zerowanie tej pamięci. Wpisz komendę
  Kod: Zaznacz całydd if=/dev/zero of=/dev/sdX*
  Gdzie sdX* to oznaczenie twojej pamięci odczytane wcześniej. Wduś enter i jeśli nie pojawi się błąd ani , tak naprawdę, nic to znaczy że rozpoczął się proces nadpisywania dysku zerami. Może to potrwać czasem nawet kilkanaście godzin, w zależności od wielości pamięci do wyczyszczenia.
  05. Gdy skończy się zerowanie zobaczysz podsumowanie. Wtedy odepnij Garmina od komputera i wróć do Windowsa. Ponownie podepnij urządzenie w trybie preboot. Gdy pojawi się jego pamięć w postaci partycji RAW sformatuj ją do FAT32 (domyślna jednostka alokacji). Odepnij Garmina i uruchom co spowoduje że on sam utworzy sobie strukturę katalogów w pamięci.
  06. Podepnij go jeszcze raz do komputera (już normalnie). Dysk powinien być widoczny dla Windowsa. Możesz wgrać już pliki języków, profile itd.. a oprogramowanie Garmina nie powinno mieć już problemu z odczytem i zapisem tej pamięci.

Przynajmniej u mnie to uratowało Dakotę 20 przed zostaniem przyciskiem do papieru.

Re: Garmin Dakota 20 - Przywrócenie pamięci wewnętrznej


przez Google Adsense [BOT] 25 marca 2019, 10:08

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.