Forum ELVIKOM

Forum ELVIKOM

Forum poświęcone profesjonalnym naprawom sprzętu komputerowego

English  Polski  Русский 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Strona 1 z 1 [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 #1   Tytuł: Galaxy Xcover 3 (G388F) Brak obrazu i podświetlenia po wymianie digitizera
PostNapisane: 12 października 2017, 00:36 
Witam, po wymianie digitizera w xcoverz'e G388F obraz wyparował. Telefon się odpala natomiast na ekranie czarno. Podświetlenie również się nie zapala. Sprawdzane na starym lekko nadbitym wyświetlaczu jak i nowym. Obraz zniknął po wyjęciu wyświetlacza po przetestowaniu nowego digitizera celem montażu digitizera na stałe, oczywiście zasilanie było wtedy odpięte. Przed wyjęciem wszystko włącznie z dotykiem i wyświetlaczem działało jak powinno, dopiero po ponownym wsadzeniu padło. Model nowego wyświetlacza jest identyczy (taśma fpc ma te same numery), a digitizer sądząc po tym że działał przez tą chwilę przed wyjęciem też jest okej. Na pinach podświetlenia jest około 3V. Spory problem z tym telefonem, ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć service manuala, lub schematu, więc nie mam możliwości sprawdzenia zbyt wielu rzeczy, może ktoś miałby jakiś fragment schematu? Na początku myślałem że może naderwałem fps, lub uszkodziłem złącze na płycie, ale wszystko wygląda perfekcyjnie.

Tytuł: Re: Galaxy Xcover 3 (G388F) Brak obrazu i podświetlenia po wymianie digitizera
PostNapisane: 12 października 2017, 00:36 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Strona 1 z 1 [ Posty: 1 ]