FORUMDESC_GSM_SMARTPHONE_PDA_REPAIRS
Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Galaxy Xcover 3 (G388F) Brak obrazu i podświetlenia po wymianie digitizera

przez bpijet 12 października 2017, 00:36
Witam, po wymianie digitizera w xcoverz'e G388F obraz wyparował. Telefon się odpala natomiast na ekranie czarno. Podświetlenie również się nie zapala. Sprawdzane na starym lekko nadbitym wyświetlaczu jak i nowym. Obraz zniknął po wyjęciu wyświetlacza po przetestowaniu nowego digitizera celem montażu digitizera na stałe, oczywiście zasilanie było wtedy odpięte. Przed wyjęciem wszystko włącznie z dotykiem i wyświetlaczem działało jak powinno, dopiero po ponownym wsadzeniu padło. Model nowego wyświetlacza jest identyczy (taśma fpc ma te same numery), a digitizer sądząc po tym że działał przez tą chwilę przed wyjęciem też jest okej. Na pinach podświetlenia jest około 3V. Spory problem z tym telefonem, ponieważ nigdzie nie mogę znaleźć service manuala, lub schematu, więc nie mam możliwości sprawdzenia zbyt wielu rzeczy, może ktoś miałby jakiś fragment schematu? Na początku myślałem że może naderwałem fps, lub uszkodziłem złącze na płycie, ale wszystko wygląda perfekcyjnie.

Re: Galaxy Xcover 3 (G388F) Brak obrazu i podświetlenia po wymianie digitizera

przez Google Adsense [BOT] 12 października 2017, 00:36

#2 Re: Galaxy Xcover 3 (G388F) Brak obrazu i podświetlenia po wymianie digitizera

przez Usunięty Użytkownik 48056 22 lutego 2018, 20:59
wymień u6000 i będzie ok
Obrazek

#3 Re: Galaxy Xcover 3 (G388F) Brak obrazu i podświetlenia po wymianie digitizera

przez bpijet 23 marca 2018, 00:36
A wiesz może co to za układzik? opisany jest tylko FFFGB (G i B to może być równie dobrze 6 i 8, chwilowo mam niedyspozycyjny mikroskop, więc posiłkuję się lupą, ale wygląda prawie na pewno jak GB). Pod tą nazwą nie mogę nic w sieci znaleźć :/

#4 Re: Galaxy Xcover 3 (G388F) Brak obrazu i podświetlenia po wymianie digitizera

przez naprawgo 25 maja 2018, 07:44
Załóż orginalny digitizer i telefon zacznie poprawnie wyświetllać. Prawdopodobnie masz G389F a nie G388, miałem takie przypadki.

#5 Re: Galaxy Xcover 3 (G388F) Brak obrazu i podświetlenia po wymianie digitizera

przez bpijet 27 maja 2018, 12:32
naprawgo napisał(a):Załóż orginalny digitizer i telefon zacznie poprawnie wyświetllać. Prawdopodobnie masz G389F a nie G388, miałem takie przypadki.

Dzięki za odpowiedź, ale telefon i tak już leży jako dawca, wątek zamykam, trochę mi się o nim zapomniało

Re: Re: Galaxy Xcover 3 (G388F) Brak obrazu i podświetlenia po wymianie digitizera

przez Google Adsense [BOT] 27 maja 2018, 12:32

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszystkie opublikowane na tej stronie znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli,
są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.