English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du)
  • Epson L355 - Przestała łączyć się z siecią Szukaj w tym temacie

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Epson L355 - Przestała łączyć się z siecią Szukaj w tym temacie


przez bpjl 20 grudnia 2020, 13:16
Witajcie.

Problem jak w temacie. Choć może nie do końca. Ale od początku.

Parę dni temu pojawił się problem kończących się tuszy czyli migała dioda przy ikonce kropelki na panelu drukarki. Wczoraj przy próbie wydruku ta dioda przeszła w świecenie ciągłe i koniec pracy. Oczywiście tusz jest uzupełniony zatem zresetowałem poziomy kombinacją przycisków z panelu drukarki. Dioda zgasła, drukarka drukuje przez USB bez problemu.

Niestety od tego momentu nie mogę połączyć jej przez WIFI z komputerem. Niby dioda na od sieci świeci na zielono ale komputer nie widzi drukarki.

I teraz ciekawostki:

- konfiguracja mojej domowej sieci wygląda tak:
Obrazek Obrazek

- natomiast drukarka jest połączona z czymś takim:
Obrazek

Jak to jest możliwe żeby drukarka teoretycznie podłączona do sieci, w moim przypadku, "Gosia2.4" (co by się zgadzało) miała inną bramę i co za tym idzie IP z innej puli?

Jak to jest możliwe że to stało się nagle i nie wiadomo dlaczego? I na koniec - dlaczego przy użyciu Epson Product Setup nie można "wtłoczyć" w drukarkę nowych ustawień sieci przez kabel USB?

Wygląda jakby cała obsługa WIFI w drukarce zawiesiła się i nie przyjmuje nic do wiadomości. Reset ustawień sieci podawany oficjalnie nic nie daje.

-= EDYCJA I ROZWIĄZANIE=-

Ufff.. udało się. Nie wiem czy w moim komputerze jest coś namieszane tak ze nie był w stanie wysłać poprawnie tej konfiguracji czy problem leżał gdzieś indziej. Tak czy inaczej sprawę rozwiązałem tak:

Po1. Podłączyłem drukarkę kablem do innego komputera.

Po2. Oficjalna instrukcja resetu sieci w L355 wygląda tak:
Obrazek
Natomiast w realnym życiu kroki są takie:
- wyłącz drukarkę
- przytrzymaj wciśnięty przycisk "info sieci"
- wciśnij i nie puszczaj przycisk włączania
- trzymaj go tak długo aż diody WI-FI zaczną migać a następnie zgasną

Po3. Korzystając z programu Epson Product Setup zainstalowałem nowe ustawienia sieci w drukarce jak i samo urządzenie.

Co ciekawe teraz nagle IP jest takie jak powinno:
Obrazek

Ciekawe zatem skąd u mnie w sieci te adresy z puli 192.168.30.xx?? A dostają je i telefony i laptopy :P Cóż to zagadka na inny temat.

Ta bestia, drukarka działa i o to mi chodziło.

Re: Epson L355 - Przestała łączyć się z siecią Szukaj w tym temacie


przez Google Adsense [BOT] 20 grudnia 2020, 13:16

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.