English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du)
  • ELWRO TVG-10 jak wyprowadzić sygnał video?

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych dokumentacji, a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu dokumentacji, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zamieszczanie linków do plików, znajdujących się na innych stronach internetowych.
  6. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  7. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 ELWRO TVG-10 jak wyprowadzić sygnał video?


przez mojojek 24 listopada 2018, 14:30
Witam,

Gra: ELWRO TVG-10
Modulator: M-0731-0270-01

Dostałem od znajomego grę do reanimacji. Podobno raz była wizja, raz dźwięk a obecnie nie działa w ogóle. Po otwarciu widzę, że urwany jest jeden przewód od trafa oraz oderwane są przewody od modulatora. Nie wiem czy celowo, bo ktoś już podobno w niej grzebał. Wyprowadzony jest również przewód antenowy, który ma tylko przylutowany ekran. Żyła jest oderwana.

W związku z powyższym chciałem wyprowadzić sygnał video z tej gry na jakieś normalne złącze np chinch i podłączyć do obecnej generacji telewizorów. Z tego co wyczytałem w internecie należy to zrobić przy pominięciu modulatora. Czy orientuje się ktoś gdzie konkretnie powinny być przylutowane przewody? Czy modulator mam całkowicie odłączyć od płyty głównej (4 przewody)?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Re: ELWRO TVG-10 jak wyprowadzić sygnał video?


przez Google Adsense [BOT] 24 listopada 2018, 14:30

#2 Re: ELWRO TVG-10 jak wyprowadzić sygnał video?


przez amorphe 24 listopada 2018, 16:22
Na początek proponuję wymienić wszystkie elektrolity - mają swój wiek... (po wymianie sprawdź wartość zasilania).

mojojek napisał(a):Czy orientuje się ktoś gdzie konkretnie powinny być przylutowane przewody? Czy modulator mam całkowicie odłączyć od płyty głównej (4 przewody)?

Modulator podłączony jest czterema wyprowadzeniami - wyeliminuj zbędne (masa, zasilanie,wyjście RF), to i znajdziesz sygnał video.
Ewentualnie poszukaj PDF układu AY-3-8500 a znajdziesz aplikację - ja znalazłem jakiś chiński schemat... KLIK

#3 Re: ELWRO TVG-10 jak wyprowadzić sygnał video?


przez xamledyD 24 listopada 2018, 16:23
Witam.
Zapoznaj się z tym linkiem: https://mrpjevans.com/binatone-composite-mod/
Sygnał Composite wyprowadzasz z układu AY-3-8500 - schemat poniżej w razie gdyby link stał się niedostępny:
Obrazek
Nie musisz odłączać modulatora w celu zastosowania tej modyfikacji.
Pozdrawiam

#4 Re: ELWRO TVG-10 jak wyprowadzić sygnał video?


przez mojojek 24 listopada 2018, 17:13
Schemat już widziałem wcześniej i dotyczy wyprowadzenia sygnału RGB. Niestety temu komuś kto wrzucił schemat na elektrodę to nie działało.

amorphe napisał(a):Na początek proponuję wymienić wszystkie elektrolity - mają swój wiek... (po wymianie sprawdź wartość zasilania).


Czy kondensatory mają być takie same czy mogą być zwykłe? Chodzi mi o to, że tu są takie leżące, przelotowe. Jeśli dobrze liczę to jest ich łącznie 5 sztuk a te 2 okrągłe, srebrne elementy to coś innego?

Sygnał video najprawdopodobniej musi być podpięty do 3 nóżki od dołu (patrząc na zdjęcie modulatora). Muszę to jeszcze sprawdzić.

EDIT:

Udało mi się uruchomić grę. Jest obraz i dźwięk. Gra reaguje na przełączenie guzików i reset. Lata piłka i naliczają się punkty. Niestety obraz przesuwa się z dołu do góry i tak w kółko. Czy to wina przewodów czy gdzie indziej tkwi problem?

EDIT2:

Zmierzyłem napięcie na 4 nodze AY-3-8500 i wynosi 7V czyli według manuala prawidłowo. W takim wypadku można chyba założyć, że problem jest gdzieś na wyjściu obrazu.
Jakie powinno być prawidłowe napięcie na chinchu? U mnie jest 1.7V, czy nie jest to trochę za mało?

Re: ELWRO TVG-10 jak wyprowadzić sygnał video?


przez Google Adsense [BOT] 24 listopada 2018, 17:13
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.