• Dysk Seagate Video 2,5 1TB - Zablokowany błąd CRC

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać pełny model nośnika oraz skrótowy opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis problemu, co zostało zrobione, wyniki tych działań oraz sformułowane zapytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Dysk Seagate Video 2,5 1TB - Zablokowany błąd CRC


przez rdynski 17 stycznia 2018, 12:15
Witam serdecznie
Postaram się opisać wszystko po kroku.
Posiadam dysk Seagate Video 2,5 HDD 1TB
Model : ST1000VT001
SN: WDEKH2SX
Part Number : 1RE172 - 500
Obrazek
Dysk jest w zasadzie nowy, dostałem go od kolegi dysk był dołączony do telewizji NC PLUS
Używałem dysk około 3 tygodni, mam na nim sporo swoich zdjęć.
Nagle po podłączeniu dysk nie widzi partycji.
Jest widziany przez komputer jak 1 TB ale nie można go zainicjować
Dostaję komunikat błąd CRC
Dysk miał przepracowanych kilka godzin
Nigdy nikomu nie upadł był przechowywany bezpiecznie.

Nie wiem jak do tego podejść, tysiące programów tysiące pomysłów może ktoś pokieruję mnie jak do tego problemu podejść.
Już mówi się trudno z danymi jeśli się nie uda mówi się trudno ale żeby uruchomić dysk.
Proszę o informacje.

Re: Dysk Seagate Video 2,5 1TB - Zablokowany błąd CRC


przez Google Adsense [BOT] 17 stycznia 2018, 12:15

#2 Re: Dysk Seagate Video 2,5 1TB - Zablokowany błąd CRC


przez cod 17 stycznia 2018, 16:23
Dysków się nie naprawia, a już na pewno nie w takim ogólnym pojęciu. Jeśli nie zależy Ci na danych, co wnioskuję z opisu, to nowy taki dysk kosztuje koło 200 zł.

Mogło się też zdarzyć tak że zostało założone hasło i wtedy nic nie zrobisz z tym dyskiem, oczywiście można je zdjąć, ale nie domowymi metodami.

Aby go lepiej zdiagnozować potrzeba trochę lepszego sprzętu niż to co w necie można pościągać. Niemniej jednak jak nie ma na nim danych na których Ci zależy - kup drugi.

#3 Re: Dysk Seagate Video 2,5 1TB - Zablokowany błąd CRC


przez rdynski 17 stycznia 2018, 16:56
Dziękuję za odpowiedz.
Posiadam programator, terminal dyskowy co jeszcze jest potrzebne że niby w warunkach serwisowych nie można tego zrobić ?

// Posty scalono

A hasło nie zostało założone bo tylko ja używam tego dysku i tak jak piszę po ponownym włączeniu nastąpiła taka awaria.

#4 Re: Dysk Seagate Video 2,5 1TB - Zablokowany błąd CRC


przez cod 18 stycznia 2018, 13:05
To nie jest dysk 7200.11 czy 7200.12 że można sobie kilkoma komendami go naprawić ( I to też pod warunkiem, że akurat jedna z dwóch popularnych usterek firmware-u się przytrafiła) . To zupełnie inny dysk i zanim dobierzesz się do firmware to i tak trzeba go pewnie najpierw odblokować.

Przy jego wartości nawet mając pc3000 naprawa dla samej naprawy dysku jest bez sensu, bo pewnie i tak stabilnie i długo nie będzie pracował jeśli jest uszkodzony.
Jeśli jest coś wartościowego na tym dysku podjedź do firmy która się zajmuje odzyskiwaniem i niech go sprawdzą. A jak nie to po prostu kop nowy, a nawet dwa i wykonuj kopię bezpieczeństwa. W dzisiejszych czasach to najlepszy przyjaciel każdego użytkownika komputera.

A to że ty nie zakładałeś hasła to nie znaczy że go tam nie ma. Co miesiąc mam przynajmniej 2 takie przypadki i to się niestety potrafi zdarzyć.

#5 Re: Dysk Seagate Video 2,5 1TB - Zablokowany błąd CRC


przez arvika 24 stycznia 2018, 01:01
Te dyski zaczynają królować w laboratoriach. Kolejny wynalazek Seagate który jest niezmiernie awaryjny. Do tego mocno problematyczny w odzyskaniu danych. Jesli masz możliwość to przedstaw log z terminala. Jednak i tak niewiele zrobisz bo ten model szyfruje SA (strefę serwisową). Typowymi usterkami w tych dyskach jest degradacjia głowic i uszkodzenie SA (oprogramowania wewnętrznego), zarówno translatora jak i media cache. Dość często głowice padają całkowicie i konieczna jest wymiana, co dla tego modelu nie jest zbyt proste - inna konstrukcja montażu głowic.
Pare dni temu robiłem taki dysk łącznie ze ściąganiem platera bo miał zerwaną i przyklejoną głowicę do spodniego talerza. Odzysk 99,9% :)
Jako ciekawostkę napisze że po odklejeniu tej naklejki z informacją o modelu, numerze seryjnym dysk przestaje być hermetyczny.

Re: Dysk Seagate Video 2,5 1TB - Zablokowany błąd CRC


przez Google Adsense [BOT] 24 stycznia 2018, 01:01
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.