English Polski Русский Slovenščina Deutsch (Du)
  • Dysk SDSA5JK-128G używany w asus ux31e przestał działać

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać pełny model nośnika oraz skrótowy opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis problemu, co zostało zrobione, wyniki tych działań oraz sformułowane zapytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

#1 Dysk SDSA5JK-128G używany w asus ux31e przestał działać


przez Bartex4 5 kwietnia 2021, 19:42
Witam posiadam dysk firmy SanDISK SDSA5JK-128G pewnego momentu przestał być wykrywany sprawdzałem na kilku laptopach i nie działa na żadnym.
sprawdzałem wszystkie kondensatory i są w porządku poprawiłem luty na układach lecz nic to nie dało wydaje mi się ze może uszkodziła się przetwornica niestety brak oznaczenia i nie wiem jaka zakupić by ją wymienić ma ktos jakis pomysł jak ożywić ten dysk? poniżej zdjęcie
Obrazek

Re: Dysk SDSA5JK-128G używany w asus ux31e przestał działać


przez Google Adsense [BOT] 5 kwietnia 2021, 19:42

#2 Re: Dysk SDSA5JK-128G używany w asus ux31e przestał działać


przez Kaleron 21 kwietnia 2021, 17:23
Czy po podłączeniu kontroler robi się ciepły? Czy podczas uruchomienia laptopa jest moment przywieszenia BIOSu na kilkadziesiąt sekund? To by świadczyło o bezskutecznym oczekiwaniu na wystawienie identyfikatora na magistralę.
SSDki zazwyczaj padają nie typowo elektronicznie, a na problemy oprogramowania układowego z błedami zapisu w układach NANDowych w tle.

Re: Dysk SDSA5JK-128G używany w asus ux31e przestał działać


przez Google Adsense [BOT] 21 kwietnia 2021, 17:23
To jest wątek ARCHIWALNY. Możesz odpowiedzieć w nim tylko wtedy, gdy Twój post zawiera rozwiązanie problemu (Regulamin forum p. 12.1).

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.