English Polski Русский Slovenščina
  • Dell Vostro 460 nie współpracuje z GTX 1650

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać markę i pełny model sprzętu oraz skrótowy opis usterki.
  2. Treść wątku powinna zawierać dokładny opis usterki, co zostało sprawdzone/wymienione/zmierzone, wyniki tych działań, oznaczenie kodowe płyty głównej (w przypadku napraw hardware) oraz sformułowane pytanie. W przypadku problemów z odczytaniem oznaczenia kodowego płyty, należy przeczytać TEN WĄTEK. Jeśli nadal nie możesz znaleźć oznaczenia, powinieneś zamieścić wyraźne zdjęcia obu stron płyty - należy przy tym usunąć wszelkie folie i moduły, mogące ewentualnie zasłaniać oznaczenia płyty.
  3. Przed napisaniem nowego tematu, każdy użytkownik zobowiązany jest zapoznać się z wątkami w dziale SZKOLENIA i na ich podstawie dokonać próby wstępnej diagnostyki uszkodzenia.
  4. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów (ani linkowanie do nich na inne witryny), a także wsadów BIOS (do tego służy dział PLIKI BIOS DO WERYFIKACJI). Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę/naprawę sprzętu z wątku. W jednym poście można zamieścić nie więcej, niż jedną stronę instrukcji/schematu. Plik nie może posiadać widocznych znaków wodnych, napisów "confidential", adresów email etc.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  6. Nie jest dozwolone pisanie tematu lub postu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O DOKUMENTACJE/BIOS.

#1 Dell Vostro 460 nie współpracuje z GTX 1650


przez bumper1 19 grudnia 2019, 14:46
Stacjonarny Dell Vostro 460
Service Tag: BLX235J
Platforma: Dell DH67M01 TB0402
CPU: i5-2400
GIGABYTE GTX1650

Komputer działał z grafiką Pegatron HD5760DE REV:1.01. Grafika wygląda na uszkodzoną, bardzo rzadko daje obraz, zarówno w tym jak i innym komputerze.
Właściciel zażyczył sobie nową GIGABYTE GTX1650. Karta nie chce współpracować z tym komputerem. Pojawia się logo DELL z pełnym niebieskim paskiem postępu, postoi tak około minuty, w tym czasie pojawi się sygnał dźwiękowy, po kolejnej minucie odłącza monitor "no signal" I daje pojedynczy sygnał co pół minuty. Nie da się wejść do bios ani do boot menu, możliwe że zamraża się. Karta nie ma żadnych dodatkowych gniazd zasilania. Podmieniłem zasilacz- bez zmian.
Nowa karta działa w innym starszym komputerze (C2D). Do tego wpiąłem Radeona HD3600, zainstalował się poprawnie, więc slot wygląda ok.
Bios A06- najnowszy ze strony producenta. Powypinane wszystkie zbędne podzespoły.
Bardzo rzadko zajmuję się stacjonarkami, więc nie mam obycia. Czy może istnieć tu jakaś niekompatybilność złącz (szerokość złącz i pinów jest taka sama, natomiast w nowej grafice jest ich mniej- co kilka pinów pusta przestrzeń zamiast pinu), lub white listy della?

Re: Dell Vostro 460 nie współpracuje z GTX 1650


przez Google Adsense [BOT] 19 grudnia 2019, 14:46

#2 Re: Dell Vostro 460 nie współpracuje z GTX 1650


przez falkon40 20 grudnia 2019, 13:04
Witam.

1. Wszystkie sterowniki po kartach graficznych(poprzednich) masz odinstalowane ?
2. Mozesz wejsc w tryb awaryjny ?

#3 Re: Dell Vostro 460 nie współpracuje z GTX 1650


przez bumper1 7 stycznia 2020, 14:14
Ostatecznie wsadziliśmy kartę 1050ti z zewnętrznym zasilaniem i wygląda, że działa poprawnie. GTX1650- także wsadzona w nowy komputer działa poprawnie. Być może problem w Dellu było niewystarczająco wydajne zasilanie z szyny PCI.

Re: Dell Vostro 460 nie współpracuje z GTX 1650


przez Google Adsense [BOT] 7 stycznia 2020, 14:14

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.