• Dell N5010 przeróbka na uma.

Zasady działu:Kliknij, aby przejrzeć zasady tego działu

  1. Tytuł wątku powinien zawierać skrócony opis problemu.
  2. Treść wątku powinna zawierać rozszerzony opis problemu oraz sformułowane pytanie.
  3. Nie jest dozwolone umieszczanie załączników w postaci kompletnych instrukcji/schematów/wsadów BIOS, ani linkowanie do tych plików, zamieszczonych na innych stronach. Dozwolone jest wyłącznie umieszczenie fragmentu instrukcji/schematu, który ułatwi autorowi diagnostykę lub naprawę sprzętu z wątku. W jednym temacie można zamieścić nie więcej, jak jedną stronę instrukcji/schematu.
  4. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, który opisuje usterkę więcej niż jednego sprzętu. W takich przypadkach należy utworzyć osobne wątki dla każdego sprzętu.
  5. Nie jest dozwolone zakładanie tematu, mającego charakter zapytania o schemat, boardview, zdjęcia płyty, wsad BIOS lub instrukcję serwisową. Do takich zapytań służy dział ZAPYTANIA O SCHEMATY/BIOS.

#1 Dell N5010 przeróbka na uma.


przez daisy 13 marca 2022, 08:19
Witam mam laptopa Dell N5010 płyta DG15 MB 48.4HH01.011 z uszkodzonym układem graficznym 216-0772000 dlatego postanowiłem że przerobię na uma, po zrobieniu według instrukcji na intrenecie mam problem z obrazem (zdjęcia poniżej).
Przelutowałem całość dwa razy, podmieniłem procesor, pamięć, taśmę, matryce podłączyłem do innego laptopa i wyświetla obraz prawidłowo, wcześniej przed przeróbką po podgrzaniu rdzenia obraz był prawidłowy, proszę o pomoc w naprawie.
Pozdrawiam
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Re: Dell N5010 przeróbka na uma.


przez Google Adsense [BOT] 13 marca 2022, 08:19

#2 Re: Dell N5010 przeróbka na uma.


przez clops35 13 marca 2022, 09:21
Cześć,
daisy napisał(a):postanowiłem że przerobię na uma, po zrobieniu według instrukcji na intrenecie mam problem z obrazem
napiszesz co zrobiłeś, jakie czynności wykonałeś, czy mamy zgadywać, a może szukać instrukcji?

#4 Re: Dell N5010 przeróbka na uma.


przez matic 13 marca 2022, 13:57
Please, post a pictures from the top and bottom side of the board to check your modifications.

#5 Re: Dell N5010 przeróbka na uma.


przez daisy 18 marca 2022, 13:59
Witam wysyłam zdjęcia płyty.
Obrazek
Obrazek

#6 Re: Dell N5010 przeróbka na uma.


przez matic 19 marca 2022, 22:12
Check, if the value of the resistor highlighted with red arrow is 0Ω.
Obrazek

The left pad of the resistor highlighted with blue arrow seems broken. Check, if this resistor is good (it should be 10kΩ).
Obrazek

Check the solder joint highlighted with yellow arrow. It seems like there is no solder at all.
Obrazek

#7 Re: Dell N5010 przeróbka na uma.


przez daisy 20 marca 2022, 09:15
Witam dziękuje za odpowiedz rezystory posprawdzane i są ok a reszta została przelutowana, efekt ten sam co na początku.

#8 Re: Dell N5010 przeróbka na uma.


przez matic 20 marca 2022, 11:38
Set your multimeter to the diode test mode and measure the voltage drops to ground on pins 12, 13, 15, 16, 18, 19, 21, 22, 24, 25, 27, 28, 30, 31, 33, 34, 35, 36 of LVDS connector LCD1 with the matrix disconnected from the motherboard.

#9 Re: Dell N5010 przeróbka na uma.


przez daisy 16 października 2022, 07:26
Płyta naprawiona okazało się że są zimne luty na drabince rezystów zaznaczone na zdjeciu.
Obrazek

Re: Dell N5010 przeróbka na uma.


przez Google Adsense [BOT] 16 października 2022, 07:26

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

_______________________________
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania jakichkolwiek treści i elementów witryny bez zezwolenia.
Wszelkie opublikowane na tej stronie znaki handlowe, nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.